Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magasabb összegű családi...

Magasabb összegű családi pótlékban részesülő személynek tényleg 90%os a vonatjegy?

Figyelt kérdés

Mit és hol kell kérvényezni ahhoz hogy 90%osan utazhasson?

Kísérője ki lehet?és annak is 90%os?(máv honlapján azt írják kísérőjének is 90%os)


2009. dec. 19. 16:59
 1/5 anonim válasza:
elvileg, kaptál egy utazási kedvezményes papírt, (ezt nekem minden év márciusában küldik ki, ameddig kapom a családi pótlékot) van rajta pár kör, amiket lepecsételnek ha 90%osan utazol..
2009. dec. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
a nagycsaládos alapból 90%os.. kell hozzá egy szülő és három gyerek.
2009. dec. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A nálatok illetékes Államkincstár-nál kell kérvényezni. Az emelt családipótlékot igazoló hatósági igazolvány kell hozzá. Vagy ha még nem igényelted az emelt családit, akkor egyszerre lehet kérvényezni mindkettőt, ehhez viszont az orvosi igazolás kell arról, hogy mi alapján vagy jogosult az emelt csp-re. /pl: tartós betegség, súlyos fogyatékosság, stb ... /

Utazásnál a gyermek és a kísérő is 90%-os kedvezményben részesül a Máv-nál is és a tömegközlekedési eszközökön is. Kísérő bárki lehet.

2009. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha nekem jár(na, mert idén nem kérvényeztem) az emelt cspótélék, de nem akarnak utazási kedvezményt adni? (egyetemen tanulok, betegség miatt kaptam 3éven keresztül.És kapnám most is.)
2009. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "nem akarnak utazási kedvezményt adni". Ha emelt családi pótlékban részesülsz és erre vonatkozóan van hatósági igazolványod, akkor az igazolvány jogosít fel a kedvezményes utazásra.


Amúgy nem csak az igaz, hogy 90%-on utazhatsz, ugyanis az csak a távolsági járatokra vonatkozik (MÁV, Volánbusz stb.), a helyi járatokra, mint pl. a BKV, vagy a DKV, de bármely város helyi közlekedésén INGYENES az utazás neked is és egy kísérőnek is. (Aki bárki lehet, egy feltétele van, csak nagykorú kísérhet.)

2009. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!