Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sárga jegyet kezeltem, a...

Sárga jegyet kezeltem, a csekken: "jegy nélkül" van feltüntetve, jogos?

Figyelt kérdés

Üdv!


Én belőttem úgy a bérlet vételt, hogy elsején kelljen újat venni. Most már 5 napja nem vettem meg. Tegnap a 69 villamoson a mexikóin lyukasztottam egy sárga jegyet, amit én nem tudtam hogy már nem kezelhető (már 7 éve bérletet veszek) A jegy még egy régebbi kabátzsebemből került elő. Előtte odafele kéket lyukasztottam.


A lényeg, jött az ellenőr, nagy mérgesen lehülyézett és elvette a jegyet, morcosan felírta az adatokat és én aláírtam, ekkor odanyomja a csekket és látom, hogy "jegy nélkül" van ráírva. Később jöttek közteresek is mert az ellenőr akit már a megállóban zaklattam "rosszul lett" a szövegelésemtől... a közteresek meg elhajtottak, ők is nagyon szigorúak voltak.


Itt most nincs okom nektek hazudni, de a bkk -s telefonos hölgy szerint az ellenőrök nem csinálnak ilyent, a büntetés jogos, én meg valótlant állítok.


Hogy bizonyítsam, ez már veszett ügy...!?



2014. ápr. 7. 01:55
 1/9 anonim ***** válasza:
LOL! Ha azt a muzeális jegyet eladod egy gyűjtőnek, abból kijött volna több, ma is érvényes vonaljegy ára. :) (Kék és citromsárga jegyek a 90-es években voltak forgalomban utoljára, de barackszínűek is csak évekkel ezelőtt.) Bérletes utasként sem árt néha átpörgetni az utazási feltételeket, mert bizony ma már nem úgy van, mint régen: még a kinegramos jegyek érvényessége is korlátozott, nemhogy a régebbieké.
2014. ápr. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem muzeális, 2012-es és 420 forint volt, mert abból a 2db ból való amit buszon kellet megvegyek. Teljesen normális jegy. Most akkor fizessek 16.000 forintot......... ma már csak a parlamentben ülőknek lehet elnézni bármi is. a rohadt életbe.
2014. ápr. 7. 03:59
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A 2012-es jegyet el kellett volna fogadniuk.

A BKV ellenőrök legtöbbje buta suttyó paraszt.


Ezt már sajnos buktad. Máskor ha nézeteltérés van, akkor teló hang/videó rögzítője bekapcs.

2014. ápr. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 darujev ***** válasza:
Nem kellett volna elfogadnia, csak a 350 forintos jegyek érvényesek már (helyszínen váltott esetén 450 ft.)
2014. ápr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk azt nem értem, hogyan volt járművön vett jegyed, mikor csak egyet adnak, és azt ott kezelni kellett volna.
2014. ápr. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 10 deka farhát ***** válasza:
Azért, mert ha kérsz, adnak többet is. De kezelned csak egyet kell.
2014. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet többet is kérni, ha megmondod, hogy olyan vonalon utazol ahol nem tudsz majd jegyet venni, mert 100% nem működnek az autommaták... de ez a jegyvásárlás a múlté, most a mostani büntetés a lényeg. Azért kaptam büntetést, mert nem 350Ft.- os jegyet lyukasztottam hanem 420 forintosat, amit aztán a korlátolt vénasszony el is "kobozott"??????? És mi a véleményetek a bánásmódról?


Párbeszéd


Én: Jó napot! (mosolyogtam, mert szép nap volt)

Ellenőr: -*nézi a jegyet*- Hülye!! -mondta ő.

Én: Tessék? Ki?

Ellenőr: Kérném a személyes okmányokat, ilyennel nem utazunk! (jegyet besuvasztja a zsebébe).

Én: Nem értem miért, most kezeltem le 4 perccel ezelőtt.

Ellenőr: -*Nem szól, csal lázasan ír, mintha az élete múlna ettől*-

Én: Én közben megszólítottam egy utast, hogy most nézze meg, mit tegyek??

Ellenőr: -*Idenyom egy ívet, hogy írjam alá, rábök hova*- Itten írd alája.

Én: Nem, most szálljunk le, ezt meg kell beszélni!

Ellenőr: A következőnné'


Leszálltunk. Második felvonás:


Én: Na tessék szépen elmagyarázni, hogy miért van erre szükség. (itt elmondtam az eddigi BKV-BKK -s élményeimet).

Ellenőr: -*Elkezd sóhajtozni, mint aki el akar ájulni*-

Telefonon hív valakit, gyertek Ádi mert én ma ezt már nem bírom.


Jön egy közteres kocsi. Négy darab here kiszáll.


Rögtön nekem szegezik a kérdést:

Közt.: Megbüntette?

Én: Igen, igazságtalanul, a csekkre jegy nélkül van írva, és ott a zsebébe a jegyem!

Közt.: Ránéz az ellenőrre, az ellenőr megmutatja, és újra elrakja. Mondja, hogy az előzőleg elmondottak szerint cselekedjek, vagyis FIZESSEK!!! Most pedig távozzak.

Én: Ez így nem volt jogos! (itt 3/4 közteres kiröhögött)

Egy hangos B@SSZAMEGET elengedtem a végére, és képzeljétek jöhettem haza gyalog, mert már nem mertem felszállni, jegy nélkül amúgy sem utazom, főleg hogy mindig is bérletes voltam.


9 Megállót kellett megtennem gyalog, megalázottan! És még fizetnem is kell. Ezt sosem felejtem! Megtalálom azt az ellenőrt, és mikor egyedül lesz, én megkérdezem tőle mi volt ez?? Én abszolút béke párti vagyok, nem bántok senkit, tényleg csak rákérdezek, a fene akar még testi sértésért is fizetni. :/

2014. ápr. 7. 11:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyet mernének velem tenni én rögtön kihívnám a rendőrséget és még ez előtt/után leírnám az azonosítóját mindnek.
2014. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8


Igen, így kellett volna nekem is, de úgy is tagadtak volna, persze az alkalmazottaiknak jobban hisznek... :(


Ilyenkor már rágom magamat, hogy már rég ki kellett volna húznom ebből az országból, természetesen nem kellek az országnak sem, ezt bizonygatják, ráadásul (elnézést a sztereotípia felhozataláért) de a magyar emberek szemetek... nézzetek itt is az oldalon körül, mindenki csak gyűlölködik a másikkal szemben, már töröltek egy komentet aki engem szidott, mintha én egy gyilkos lennék. Akik meg milliárdokkal károsítják meg az országot, még most is szépen élnek, viccelődnek az ország jövőével.

Hogy mi lesz itt... Nekem csak ezzel telt be a pohár, mert most írtak, hogy a kérelem elutasítva...


Nem lehet közmunkával ledolgozni?

2014. ápr. 9. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!