Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igazságtalan büntetés! Kihúzta...

Igazságtalan büntetés! Kihúztak belőlem 16 ezret, kíváncsi vagyok mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy hete megbüntettek a 7E járaton, mikor nálam volt a bérlet ami negyed évre szól.

Tehát a részletei:


Utazok a buszon, elkéri az ellenőr a bérletet (egy jól szituált nő volt az 4 társával) Mondja neki nem tetszik valami, és szégyenszemre leszállítottak! Beszéltünk, az ellenőr elkérte az adataimat, felírta... adta a 16.000 forintra felszólító csekket, melyre idézem "Jegy nélkül" volt felírva! Az ellenőr nem tájékoztatott miért is így lett, helyszínen nem is igazán törődtem a dologgal, mivel már kevés időm volt hogy eljussak Veszprémbe, csak kitérőt kellett tennem mert ismerősömékhez mentem, ők vittek kocsival! Mondtam magamban, hogy majd ha hazajöttem! Bemegyek az Akácfa utcába, mutatom a pénztárosnak a csekket, mondom már ideje annak, hogy megvettem a negyed éves bérletet, de ezt nem fogadta el, mivel 3 napon túl nem lehet bérletet felmutatni.


Röviden így húzott ki belőlem ez a mocskos társaság 16.000 forintot.


2014. ápr. 16. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:

na és mi nem tetszett neki?


mert nem szoktak csak úgy büntiket osztogatni, ha valakinek van negyed éves bérlete

2014. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Hallod ha az éhhalál fenyeget és sürgősen pénzhez kell jutnom, tudod mit fogok csinálni? Nem rablással meg egyéb kockázatos dologgal szarakodni, hanem egyszerűen felkereslek és kérek tőled valami gyenge ürügy kapcsán.


Miért hagytad magad ilyen szinten átverni? Ráadásul ilyen könnyen?


Először is.. Leszállít a buszról. Oké. Már ott ennyi a történet. Ugyanis mész egy métert és már nem a bkv területén vagy. Az ellenőr a 4 társával akár fel is fordulhat. Vissza nem tarthat, mert nem hatósági személy. Semmi joga nincs. Azt mondod mész, akkor mész.


Következő. Miért adtad oda neki az adaid??? Ezt szintén nem vagy köteles mivel nem hatósági személy. Nem kellett volna odaadnod a személyid. Bemondani meg bármit lehet.


Nem tájékoztatott.... Komolyan semmit se kérdeztél tőle? Ennyi? Annyiban hagytad és kész?


Végezetül remélem, hogy ez a 16 ezer ft lesz a legnagyobb problémád az életben. Ezt most minden cinizmus meg irónia nélkül mondom. Figyelj jobban oda, élj teljes életet, ne hagyd magad átverni!!! Legalább ne ennyire könnyen. Az az ellenőr kapott egy jó kis jutalékot, te meg jó ideges vagy, hogy így lehúztak.


Nyugi. Nem akkora összeget kapott az ellenőr ebből, hogy abból mindjárt házat meg autót vegyen. Ugyanúgy szar élete lesz, elárulom. Leköpdösik, megütik, dolgozhat kevés fizetésért. Szóval ne aggódj, nincs jó dolga attól, hogy átvert. A BKV-nak se. Aprópénz ez nekik. De tényleg figyelj jobban oda máskor, mert ez tényleg nagyon durva!!!


"szégyenszemre leszállítottak!" Mégis ki előtt szégyelted magad? Ki nem szarja le őket. Kit érdekel. Idegenek, nem tudsz róluk semmit, sose látnak többet. Én ha pisálnom kell, hát rá egy autóra is akár, nem érdekel. Nem foglalkozok senkivel. Neked se kéne. Soha többet ne csinálj ilyet. Én a helyedben míg ez a 16 ezer le nem egy, én bérletet se vennék.. Lehúztak, hát húzd vissza tőlük.


Ennyi.. Ha jön ellenőr akkor meg leszállsz, leszállít és mész a dolgodra. Nem fog egész nap ott állni és őrizni téged, hanem megy tovább melózni. Ahol leköpdösik, megverik, stb.... De tudod mit? Az ilyen meg is érdemli.


Még valami. Lány vagy, ugye?

2014. ápr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem lány, fiú méghozzá jó fizikumban. Még szép hogy a következő fél évben nem veszek majd bérletet az biztos!


Egy kicsit közösségzavaros vagyok, ilyen esetben én nem tudok mit kezdeni. Meg rájátszott az is hogy aznap éjjel nem aludtam az energiaitalok miatt voltam csak fent, nem tudtam azt a komoly eszmefuttatást sem átgondolni, hogy jelen esetbe mi volt??? Meg gondoltam majd bemutatom a bérletet, és kész. Sohasem bűntettek még meg, mivel mindíg volt bérletem, nem is igazán tudtam mit kell ilyenkor csinálni, ha 3 nap a bemutatási idő, és én ezt tudtam volna, azonnal bemegyek, az akácfa utcától nem messze szálltam le.


Szerencsére nem a szükségleti kasszából lett ez levonva, de akkor is jóformán fölösleges, dühítő és egy otromba, ocsmány dolog! :/


De mint mondtam majd fél évig nem fogok most bérlelet váltani, ez tényleg nem igazságos!

2014. ápr. 16. 23:26
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Jajj te :) Azért pár lépést csak tudtál volna tenni :) Mondjuk már mindegy, de simán levegőnek kellett volna nézned azt kész. Tudod mennyien szokták ezt? Marhasokat. Elárulom. Durva, hogy fiú vagy, lányokkal szoktak inkább szívózni, ezért nem értem. Bár írod, hogy négyen voltak. Hát figyelj. Kellett nekik egy kis mellékes. Amíg én bkv-ztam, (4 éve járok autóval) 20 éves koromig soha a büdös életbe nem láttam, hogy 5 ellenőr lett volna egyetlen buszon. Úgyhogy ezek biztos, hogy lehúzásra mentek. Közteres nem is volt velük, ugye? Tényleg otthagyhattad volna őket a francba. Máskor tedd is ezt. És így van, most szépen nem veszel bérletet azt kész. Amíg le nem megy a 16. Vagy mégtovább.. Szted az emberek miért bliccelnek, őszintén kérdezem?! Mert a szar fos tragacs járműves szolgáltatás mellé még ilyen szemét szrházi mocsok köcsögöket is kapnak az útra. Aztán ha már szívóznak az emberrel, hát szívózzanak joggal. De bárhogyis, nem hatósági személyek, szart se tudnak tenni. Soha nem vettem semmit. Utazni meg kell. Ha nem ilyen állapotban lettek volna a járművek, akkor vettem volna. De én ezért nem fizetek. Magyar vagyok. Bssza meg. Ott a sok adó. Jogom van használni ezt a szart. Mert tényleg az. Szar. Ennyi. Ahol van közteres az gáz, az visszatarthat, de azt meg ki lehet szúrni simán. Ott az egyenruha. Az ellenőrök tök civilbe nyomják, felhúzzák azt a szar karszallagot azt ellenőrök..
2014. ápr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ok nélkül nem büntetnek meg. Hagyjad már ezt a kamu dumát...


Egyébként meg jó nagy hülye vagy, hogy csak úgy megadod az adataidat és elteszed a csekket, miközben állítólag fizettél az utazásért. El sem jutott az agyadig, hogy mi is történik? Ilyen sötét embert...

2014. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Sok értelme lenne itt ennyit papolni, ha jogosan bűntettek volna meg. És mint mondtam mióta fater meghalt közösségi problémáim vannak, illetve most meg már amiatt is szoktak lenni, mivel eljárok kondizni, riválisnak tekintenek anyám szerint ezért szét csesztetnek, nem tudom kezelni az ilyen helyzeteket, mint pl.: egy büntetés, és még azt is mondtam, hogy nem voltam még megbüntetve, képzeld még azzal sem voltam tisztában hogy ez az eljárás menete, de azt tudtam, hogy majd tisztára tudom mosni magam, miután megláttam hogy ez kérlek szépen egy bírságolás volt...


#4 Köszönöm, jó arc vagy :) Valóban sajnos az én természetemmel egy ilyen féregkurwa könnyen át tudott vágni, de még így sem kívánok neki csak valami igazságtalanságot, ami egyenértékű azzal amit velem tett.

2014. ápr. 17. 01:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már, kamu az egész.


Lehet jönni azzal hogy éjszakáztál, satöbbi...én is éjszakáztam már, de akkor sem hagytam volna hogy lehúzzanak 16 ezerrel. Na meg csak rákérdeznék, hogy mi az hogy "nem tetszik neki valami". Az emberek 90%-a még akkor is kiveri a balhét mikor jogos a büntetés, higyjem is el hogy valaki szó nélkül hagyja miközben ott van nála a bérlet? Le se szálltam volna, megmondtam volna hogy hívjon rendőrt, aztán feljelentem rágalmazásért.

2014. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bűzlik a sztori. Ha volt érvényes bérleted, akkor eleve nem büntet meg az ellenőr. Nincs hozzá joga, plusz egy 7E-n ugyanis mindig van elég féreg, akinek nincs se jegye, se bérlete.


De tegyük fel, hogy csak otthon hagytad a bérletedet. Sajnos zavarodban elfelejtettél a lehetőségeidről tájékoztatást kérni a helyszínen, van ilyen. Ám utàna miért nem mentél fel a bkk.hu oldalra utánaolvasni ezeknek? Vagy akár itt a gyakorin is kérdezhettél volna. Ugyanis ha 2 munkanapon belül bemutattad volna az érvényes bérletedet, akkor 2000 Ft körüli összegből kijöttél volna (plusz adott esetben a távolsági buszjegyed vagy a benzin ára, de ez bőven a különbözet 14000 Ft alatt lett volna).

2014. ápr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
biztos nem volt rajta az igazolványszám, mi ;)
2014. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyen nincs... ti el sem olvastátok a többi hozzászólásomat? Persze ha majd itt kimagyarázom a dolgokat majd vissza kapom a 16 ezremet, én sem vagyok olyan hülye hogy ezt higgyem. Voltam annyira hülye, hogy ráfizettem, a többi már nem azon múlik, hogy itt mit mondok. Az emberekkel az a baj, hogy nem hiszik el hogy tényleg lehet ilyen hülye mint én, mert csak magamat okolom...


De mindenképpen olvassátok el amiket írtam, hogy tisztázódjon bennetek a dolog.

2014. ápr. 17. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!