Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha 4 ember (egy társaság)...

Ha 4 ember (egy társaság) utazik IC-vel ami helyjeggy köteles, egymás mellé kaphatnak jegyet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze. De ha a MÁV informatikai rendszere miatt mégse jönne össze, egyszerűen megkéred az utastársakat, hogy ti 4-en egy társaság vagyok, szeretnétek együtt ülni, lenne-e szíves helyet cserélni?


Tapasztalataim szerint 2-nél több hely vásárlása esetén nem tudja 100%-ban megmondani a pénztáros, hogy a hely együtt/egymás mellett lesz. (lehet átcsúszik a köv. sorba)

2014. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az infornatikai rendszer itt a baj, inkàbb az, hogy nem elég stabilak a vonatösszeállítások: műszaki, járműgazdálkodási okokból vagy menetrendváltozás miatt gyakran változnak egy-egy vonat kocsitípusai, ami miatt a négyfős box nem mindig ugyanazokra a számú helyekre fog esni.


Emellett a vonat telítettsége is számít, teli kocsiba nehezen kaptok egymáshoz közeli helyet.

2014. ápr. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok újra.


A 2-es nagyon jól megmagyarázta, azt amire gondoltam.


De mondom, ha mégse egymás mellé szólna, ha szépen megkéred azt akinek a jegye oda szól, biztos nem fog ellenkezni a csere miatt. Olyankor meg kell kérdezi, hogy elcseréljétek-e a helyjegyet, vagy nem fontos, majd a kalauznak megmondja, hogy egyszerűen ideült, mert ott 1 társaság utazik, és meg van beszélve.

2014. ápr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 22. 12:05
 5/7 anonim ***** válasza:
menjetek inkább gyorssal vagy személlyel
2014. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 évig utaztam IC-n, és mivel a párom is jött, és neki számla kellett a jegyről, nekem meg nem, így kb. sose kaptunk egymás mellé jegyet, de mindig le tudtuk pacsizni a helycserét.
2014. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
sajnos a másféle vonat nem opció.
2014. ápr. 22. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!