Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » InterCityn lehet helyjegy...

InterCityn lehet helyjegy nélkül is utazni?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem haza Budapestről Miskolcra én vettem helyjegyet ahogy szoktam mindig. De a velem szemben ülő srácnak nem volt helyjegye sem pótjegye semmije csak a menetjegye, majd mikor megjött a kalauz kért tőle egy Intercity pótjegyet 700 valahány forintért adott neki és elment de helye nem is volt, csak le ült egy éppen szabad helyere de ha azt már éppen kiadták akkor állt volna Miskolcig vagy nem értem. Ezt így is lehet? Ezek szerint nem is kötelező helyjegyet váltani és az sem baj ha nincs helyjegyed és úgy szállsz fel?

2014. ápr. 26. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, de ugyanúgy kifizeted a vonaton meg elvileg rátesznek vagy 3-500ft pluszt is, és ha valakinek oda szól a helye, akkor át is kell adnod.
2014. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, +500 Ft-ért a vonaton is vehetsz pótjegyet, de ezzel már csak a szabadon maradt helyeket foglalhatod el. Vagy állhatsz.
2014. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jahm, lehet, de akkor büntetést fizetsz, és helyed se lesz.
2014. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De most akkor megbüntetnek vagy párszáz forinttal többért a kalauznál kell pótjegyet vennem és ennyi?
2014. ápr. 27. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:

"7.1.7. Utánfizetés

Ha az utas a kötelező ülőhely-biztosítással közlekedő vonatban vagy kocsiban helyjegy nélkül utazik,... a vasúti társaság az utast a Vasúti menetdíjtáblázatok I. kötetében előírt pótdíj megfizetésére kötelezi. Az ülőhelyet az utánfizetési összeg megfizetése esetén is át kell adni az arra az ülőhelyre igényjogosult utas részére." - [link]

Ez a pótdíj jelenleg 500 Ft, vagyis ennyivel kell többet fizetni, ha a vonaton veszed meg a pótjegyet, de így nem biztos, hogy lesz is helyed. Büntetést semmiképpen nem fizetsz, csak pódíjat, az is csak 500 Ft ilyen esetben. Büntetést rendőr vagy egyéb hivatalos személy szokott kiszabni, a MÁV-Start iylet nem tud.

2014. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk simán büntetnek, hely-pótjegy 720 ft, viszont ha valaki simán felszáll sima jeggyel, akkor valami 800-900 ft, és nem kap helyjegyet.
2014. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat, ugyanis jövőhéten Kecskemétre kell utaznom ahol két ic csatlakozása közt csak félóra van ugy hogy zuglóból át kell érni a keletibe. De félek hogy ha lekésem a keletibe akkor már a következőre nem kapok helyjegyet pedig a következő ic-vel el kell jönnöm ha van helyjegy ha nincsen.
2014. ápr. 28. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!