Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van nálam jegy, de csak az...

Ha van nálam jegy, de csak az ellenőr előtt lyukasztok jegyet és ő azt mondja hogy most lyukasztottam ki akkor tudja valamivel bizonyítani?

Figyelt kérdés
Vagy én meg állíthatom azt, hogy már felszálláskor kilyukasztottam?

2014. máj. 9. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Szemtanúk, vagy egy másik ellenőr vagy az utasok közül valaki.


Amúgy 350 forint nem egy nagy ár azért hogy elvigyenek A-ból B-be. A jegyet nem az ellenőr kedvéért kell lyukasztani, hanem mert használod a járatot. Ha nem fizetsz érte akkor a többi ember szemében egy gennyes alak leszel aki miatt a fizető utasok szívnak mert ők fogják a bliccelés miatt kiesett jegyárakat kifizetni.

2014. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
egyszer én is be játszotam ! egyböl be szolt hogy nem most kéne ..de le szarom és ha el felejtetem akkor mi van ezt ö se tudja bizonyitani ...
2014. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ja, persze elfelejtetted... Ez nem jogosít fel arra hogy ne lyukaszd ki. Mivel az utazást csak érvényes jeggyel, bérlettel lehet megkezdeni, ha felszálláskor nem azonnal lyukasztod a jegyet már szabálytalanul utazol. És az ellenőrök mostanában közterületessel jár, aki egyrészt szemtanú, másrészt igazoltathat, vagy ott tart a rendőr kiérkezéséig. És akkor nem csak a pótdíjat kell kifizetni.

Hihetetlen hogy ennyi gerinctelen ember van :(

2014. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és második!


Ti ügye ingyen dolgoztok?

Vagy mások kapják a jó jegyet a tanulásért?

Így van, jól gondolom?


Nem tudja bizonyítani, de te sem, hogy az az eltépett papírdarab a kezében a te lyukasztott jegyed volt.

Igazságügyi szakértőt nem fognak kirendelni. simán kiállítja a csekket.

2014. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Késő bánat, a jegyet rögtön felszállád után kezelni kell. Egyes városokban indulás után le is tilt az elektronikus jegykezelő!
2014. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddig életemben egyszer blicceltem Miskolcon, de egyébként minden hónapban veszek bérletet Borsodvolánra ha MVK-t használok arra meg jegyet.

Nem azért kérdeztem, mert így szeretnék ezentúl utazni.

2014. máj. 9. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Mond azt neki, hogy elaludtál és közben a mögötted ülő idős hölgy kizsebelt és nála van az érvényes jegyed!
2014. jún. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!