Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek is gáz ez a...

Szerintetek is gáz ez a szokás a BKV buszokon?

Figyelt kérdés
Utaztam nemrég egy BKV buszon, és egy idős férfi leszállás közben a sofőrnek azt mondta hogy viszontlátásra és köszönöm szépen. Mi értelme ennek? Max falun csinál ilyet egy ember, mert ott mindenki ismer mindenkit, de nem a fővárosban. Amúgy is, a buszsofőr dolga az, hogy vezesse a buszt, és kap érte fizetést.

2014. máj. 18. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sosem gáz, ha valaki udvarias. Az már inkább gáz, hogy neked ez szúrja a füledet. Mit árt neked? Költői kérdés.
2014. máj. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a túlzott udvariasság már a sofőrök számára is kínos.
2014. máj. 18. 10:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább gáz, hogy ez nem szokás. Én vidéki megyeszékhelyen nőttem fel (tehát nem falun), a buszokon első ajtós felszállás volt többnyire, ott teljesen alap volt, hogy mutatod fel a bérletedet akkor köszönsz közben. De ott valahogy az is teljesen alap, hogy ha például egy közintézményben/áruházban beszállsz egy liftbe ahol vannak mások is akkor is köszönsz. Szomorúan tapasztaltam amikor felköltöztem, hogy ez itt Budapesten nincs meg, pedig nem egy nagy erőfeszítés és mégis szebbé teszi az ember napját.

De most a boltosnak is az a dolga, hogy kiszolgáljon a boltban, mégis köszönsz neki és megköszönöd a végén amit kaptál (jobb esetben)...

2014. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kulcsszó a szerinted. Ámde az ilyen esetek száma elenyésző az utasok számához képest, tehát leginkább te vagy, akit ez zavar. Valószínűleg ilyen-olyan okból anyázó utasokból több van. Melyik idegesítheti jobban a sofőrt? Na ugye.
2014. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, inkább te vagy a gáz, kérdező, de nagyon. Udvariasnak lenni egy pozitív, jó dolog, amit nem lenézni kell, hanem utánozni.


Én mindig is Budapesten éltem és nagyon örülök, hogy az elsőajtózás miatt egyre többen köszönnek az utasnak ill. a sofőrnek.

2014. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek meg van a maga dolga. Utam során nem sok emberrel beszélgetek.De ha egy fel vagy lerakón vagyok mindig köszönök a portásnak vagy bólogatok,meg a targoncásnak. És vissza bólogatnak vagy köszönnek.Sőt olyan helyeken is dobok egy helló szót,ahol nem is ismerik,és vissza köszönnek mosolyognak.Senki nem halt bele.
2014. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet megvárta a megállóban, és azt köszönte meg leszálláskor. De amúgy is ez miért zavar téged?

Végre nem szemlesütött bumburnyákként közlekedünk, hanem bele keveredik némi üde színfolt is...

2014. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Max falun csinál ilyet egy ember, mert ott mindenki ismer mindenkit"... Te vagy az a tipikus bunkó paraszt, aki miatt lenézik a pesti embereket. Látszik sosem jártál falun se.


Egyrészt ott sem ismer mindenki mindenkit, másrészt ezek szerint mégis vannak akiknek ez Pesten is szokás. Sőt, rengeteg kisebb buszjáraton kb állandóak a sofőrök, simán lehet hogy ismered őket.


Honnan tudod hogy az öreg nem ismerte? Honnan tudod hogy nem kérdezett előtte valamit, amit megköszönt?


Engem is tett már le buszos megállón kívül, és útba igazított, megköszöntem leszállásnál. De simán mikor kevesebb ember van egy buszon, én is odaköszönök a sofőrnek, főleg első ajtózásnál....de biztos mert büdös vidéki vagyok :D


Lehet hogy az a dolga hogy vezessen, de 1-2 jó szó sokat számít az embernek, de gondolom te is azon droidok közé tartozol, akik csak mennek vakon, a másikat figyelembe sem véve.


A szolgáltatásokat illik, illene megköszönni, a taxisnak is megköszönöm ha elvisz valahova, vagy a pizzásnak is hogy felmászik a 3-ik emeletre a pizzámmal, de a minimum az hogy elköszönök. Ugyanígy illene a buszostól is, tekintve hogy ő is ember. Persze mindkét oldalról vannak bunkók, utas is, sofőr is, vagy épp a pizzás is bunkó paraszt, aki ha nem kap legalább egy 100-ast borravalónak, akkor még annyit se mond hogy "kapd be a f..szom", csak elviharzik....de ettől még nekem nem kell ilyennek lennem.


Neked sem kötelező megköszönnöd egy szolgáltatást, vagy elköszönnöd az emberektől, de azért legyen már egy határ, és ne nézd már le azokat az embereket, akik nem akkora suttyó parasztok mint te...

2014. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 z. f. válasza:
100%
ez megy Londonban is. leszállásnál elköszönnek és olykor még meg is köszönik.
2014. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!