Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyöngyösön tényleg át akarják...

Gyöngyösön tényleg át akarják helyezni a buszállomást? Mikor? Miért? Miért nem a vonatállomáshoz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy most valahová a 3-as főút mellé akarják tenni az új gyöngyösi buszpályaudvart. Igaz ez? Pedig ott már van a Toronyház megálló stb. Régen úgy hallottam, hogy a vasútállomás mellé akarták tenni, aminek sokkal több értelme lenne, akár a busz-vonat közti átszállások miatt is! (Szerencsére túlélte a csonkítást a Gyöngyös - Vámosgyörk vasútvonal!) Amúgy miért van az, hogy mindent a város déli részére akarnak tenni (Tesco, Obi, Lidl, Penny stb.), az északi oldalon meg csak egy Spar van (pont a legdrágább bolt), pedig nem csak a Nyolcvanasban és környékén laknak emberek? Visszatérve, mit tudtok az új buszállomásról? Mikorra várható és pontosan hová fog kerülni? Nincs esély északi helyre? Vasút mellé, mint pl. Kecskeméten is? (Ez az új trend és pl. az átszállások miatt logikus is lenne ide létesíteni egy nagyobb közlekedési csomópontot... Az iskolák is inkább északon vannak: fősuli, gimi, szakközép...)
2009. dec. 28. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

gyöngyösi vagyok, nem hallottam konkrétan ilyenről, bár már évek óta tervezgetik. (off: nem a spar a legdrágább.. mi a dombról lejárunk oda sokszor mert a tesconál is jobb akciókat lehet kifogni) mindenesetre tényleg kicsit odébb tehetnék a buszmegállót, mert szörnyű hogy néha milyen fennforgás van ott. de mégis hova gondolod északon a buszmegállót? ha azt nyáron hozzáadjuk a Mátrából letúduló nagy forgalomhoz akkor szintén csak káosz lenne. a vasútállomásnál lenne jó helye véleményem szerint, könnyebben kijutna a 3asra is.

ha tudsz konkrétumot, szivesen látnám itt :)

2009. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Konkrétumot nem tudok sajnos, csak sok félét hallottam már pletyka szinten és tudni szeretném, mi az igaz.

Szerintem a vasútállomás mellett lenne a legjobb egy új, korszerű központot kiépíteni. Mint írtam: fősuli, gimi, szakközép (de sok ált. isk.) is északon van, tehát ide kellene tenni már csak a sok iskolás ingázó miatt is. Meg az esetleges busz-vonat közti átszállások könnyű lebonyolítása miatt is. Ha mégsem kerülhet a vasút mellé, akkor szerintem a jelenlegi helyén kellene tovább bővíteni (mint pl. Szolnokon), akár emeletessé átalakítva. De szomorú vagyok, mert azt hallottam, hogy valahová a 3-as út mellé akarják rakni, ennek nagyon nem örülnék. A belvárosban és északi városrészen lakók mindig buszozhatnának helyijárattal, hogy haza érhessenek. Remélem, ezt megfontolják majd a döntéshozók is! (Délen már ott van pl. a Toronyház megálló!)

2009. dec. 28. 23:19
 3/12 anonim ***** válasza:
hm teljesen igazad van! (megnemerősített forrás) osztálytársam apja sofőr, ő mondta hogy tudomása szerinte a vasútállomás közelében a legvalószínűbb. ha biztosra tudja, szólok.
2010. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Remélem, hamarosan azt az infót kapom, hogy a vonatállomás mellé építik majd föl az új buszpályaudvart. Minél előbb, annál jobb!

Egyébként örülök az új Obi-nak! Még jöhet egy Baumax, meg egy Praktiker is! :-)

2010. jan. 3. 11:30
 5/12 anonim válasza:
Szia! A buszmegállót a Spari pálya helyére akarják tenni pontosabban ahol a salakos kis pályák vannak oda. Hogy mikor, elvileg jövőre kezdik... én a toronyházas nyolcvanasos verziót még nem halottam de ez 100%-osan biztos, lásd Gyöngyösi Mozaik, Diórádió, Volán. Üdv ;)
2010. jan. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót mindenkinek! Tehát jelenleg a legvalószínűbb, hogy a Gábor Áron utca és az Egri út sarkán épülne föl? Szegény focistáknak, sportolóknak akkor itt kevesebb hely marad majd... Vagy csak a város végi Energia pálya... És nem tudjátok, mit terveznek a mostani buszállomás helyére? Köszi! Gyűjtsük tovább az infókat, ha valaki tud valamit!
2010. jan. 11. 15:55
 7/12 A kérdező kommentje:

Találtam egy cikket a költözésről a neten, íme:

[link]


Hát, én nem ilyen döntést hoztam volna a képviselők helyében. Ez (a Szpari pálya külső része) azért elég távoli, kieső hely. Közelebb lenne a belvároshoz, ha a mostani vasútállomáshoz telepítenék. Ott van (előtte) egy hatalmas nagy üres, placc, valamint kihasználatlan Tüzép telep. 1000 éve nem használt, felszámolható iparvágányokkal. Hébe-hóba amúgy is szoktak ott buszok parkolni. Gondolom az önkormányzatnak is van ott telke, de ha nem elég, meg tudta volna oldani valahogy, hogy oda kerüljön a csomópont. Minek kell a keleti csücsökbe rakni? Így meg Eger felé menet állhatnak majd a buszok a lezárt sorompónál oda-vissza (mert gondolom a Szurdokpart úton akarják majd küldeni őket Eger felé, mert a 24-es utat "féltik" a terheléstől). Szerintem lehetett volna jobb döntést is hozni.

2010. jan. 11. 17:35
 8/12 anonim válasza:
Nem értek veled egyet. Gondolj bele a buszmegnél lakók életébe, Reggel ők mire kelhetnek? 10-es kocsiállásról indul a Hatvani busz. Jó kis ébresztő a többit meg had ne részletezzem, szegények egy jó kis nyári meleg napon az ablakot se tudják kinyitni friss levegőért mert azok a jó minőségű buszok amik vannak azok csak a szmogot okádják :S. Amúgy a mostani buszmegállótól ahova költöztetik gyalog is 10 perc (spari pálya salakos része) amúgy onnan a vasútállomás szintén 2 perc gyalog hiszen a sorompó után 200 méter a sinek melett a. A vasúti forgalom miatt meg nem aggódnék hiszen minden óra 55 kor megy lefelé vissza pedig 35 felé van itt. Ez nem fő vasúti vonal. Szerintem jobb helye lesz ott mint ahol most van. Katasztrofális a buszmegállónál közlekedni gyalog is és autóval is hiszen szét se néz az állatja csak megy (és nem a zebrán), ha meg elütik még ő van felháborodva. Ott ez legalább megoldódik, remélhetőleg.
2010. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ja és a 24-est meg eddig se féltették a terheléstől hiszen minden busz és kamion arra jár át ami a Mátra felé megy. Amúgy meg nem minden busz Egerből jár be hanem pl. Hatvanból is és Pestről is azok eddig is a 24-esen jöttek most is ott fognak. Biztos nem fognak kimenni azért a szurdokpartra hogy ott menjenek be.
2010. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az helyzet, hogy az autósoknak jobban kellene vigyázni a gyalogosokra, elvégre ők ülnek benne több száz kg fém kaszniban..... Zebránál meg amúgy is lassítani kellene.


Szerintem a mostani helyen jó helyen van, mert mindenki aránylag gyorsan eléri, és ha átteszik a sparihoz az nagy szívás lesz.

2010. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!