Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az hogy a MÁV...

Miért van az hogy a MÁV otthon nyomtatott jegye drágább mintha a pénztárban veszem meg?

Figyelt kérdés
Ha otthon vásárlom a jegyet akkor egész pontosan 3643 Forintot kell fizetnem és ebbe már benne van a 3% otthon nyomtatott kedvezmény, ha ugyan ezt a jegyet a jegypénztárban veszem meg akkor csak 3350Ft és ráadásul 313Km van jegypénztáros jegyre írva az otthon nyomtatottra pedig 308Km. Ez most akkor hogy van? Nem hiszem hogy oda-vissza út alatt a két város egymáshoz közelebb került volna.

#jegy #MÁV #jegypénztár #otthon nyomtatott
2014. máj. 21. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
érdekes, nekem olcsóbb otthon nyomtatva
2014. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem ict választottal ki?
2014. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De igen IC, de úgy tudom már egységesek a az IC a pótjegyek, régen volt az hogy minden IC-re más árú a helyjegy vagy még most is igy van?

De pont hogy az IC helyjegy olcsóbb most néztem meg.

Úgy van hogy az otthon nyomtatott jegyen Kazincbarcika(Miskolc-Tiszai-Keleti/Zugló-Cegléd)Kecskemét 2862Ft (308Km)

Vissza felé pénztárba vásárolt jegyen Kecskemét(Cegléd-Budapest Zugló/Keleti Miskolc-Tiszai) 2580Ft és 313Km Tehát teljesen ugyan az a vonal mégsem egyeznek sem a jegyárak sem a km-ek..

A pótjegy viszont otthon 491Ft volt a pénztárba viszont 595.

2014. máj. 21. 22:11
 4/15 bp1985 ***** válasza:
Nem tudom mit csinálsz, de most megnéztem, és olcsóbb az otthoni jegy...
2014. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bp1985 ***** válasza:
Megvan az eltérés. Egyiknél Zuglo, másiknál Budapest. Ezért.
2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Csak én írtam teljesen ugyan az viszonylat van az otthon nyomtatott jegyen mint a pénztáros jegyen mégsem egyezik az ár, az otthon nyomtatott 2862Ft (308Km-re) a pénztáros jegyen meg 2580 van 313Km-re.

Az átszállásokat sem nagyon értem mert az átszállás elég necces(időben), az IC lévő kalauz azt mondta hogy elméletileg csak arra vonatra szol a jegyem ami a jegyre van írva, de késés esetén a következő vonatra fel szállhatok. Vissza felé egy másik azt mondta hogy már nem így van az adott napon belül bármelyik vonatra felszállhatok a viszonylaton belül.

2014. máj. 22. 11:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A legalább egy nappal előre megváltott jegyekre kedvezményes IC pótjegy jár, kivéve a péntek és vasárnap délután induló vonatokra. Ez okozhatja az IC pótjegy árában lévő különbséget. A normál jegy különbségét az okozza, hogy a Keleti/Zugló átszállást az Elvira nem tekinti folyamatos utazásnak és külön külön jegyet ad ki 101 és 207 kilométerre, vagyis egy 120 és egy 220 km-es jegyet. Ki kell pipálni a fejlécben a "budapesti fejpályaudvaron át" opciót, ekkor Zugló helyett Nyugatiból adja a jegyet, és így folyamatos utazásnak számít, mivel a bp-i fejpályaudvarok díjszámításilag egynek számítanak, és egy db 313 km-re szóló (350 km-es) jegyet ad ki, az 5 km különbség a Zugló-Nyugati táv.

A másik kérdésre: jelenleg már az interneten váltott jegyek aznap bármelyik vonatra érvényesek, viszont az IC helyjegy csak arra, amelyik rá van írva, ha lekésed, azt meg kell váltani pótlólag a pénztárnál.

2014. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tegnap újra kellet mennem ezen a vonalon ugyanazt a távot és megint az otthon nyomtatott jegy jóval drágább volt mint amit a kecskeméti pénztárban kiadtak délután. Most direkt néztem mindenhol Zugló átszállás volt írva. És megint sem az ár sem a kilométer nem egyezett meg.
2014. máj. 24. 16:06
 9/15 anonim ***** válasza:
A két jegyedről tegyél már fel képet légyszíves. A neved takard le, az útvonalak és az adatok érdekelnének.
2014. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A tegnapi jegyet amit a pénztárba vettem szerintem eldobhattam mert nem találom de megvan a múltkori és az ugyan az.


Ez lenne az otthoni :

[link]


Ez pedig amit a kecskeméti pénztárban adtak:

[link]


Eltérés hogy pénztáros jegyen csak Budapest van írva és akkor a kilométerre, meg is van a válasz de még akkor is mért olcsóbb egy kicsivel az?

2014. máj. 24. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!