Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen büntetés járhat azért,...

Milyen büntetés járhat azért, ha nem veszem fel az elkobzott bérletet?

Figyelt kérdés
Múlt pénteken a DKV egyik járatán elvette az ellenőr a diákbérletemet, mert nem volt rajta érvényes matrica. Azt mondta, hogy következő héten menjek be a bérletért az ügyfélszolgálatra az érvényesített diákommal, és 400Ft-ért visszaadják a bérletet. A héten bementem a TO-ra, és tettek a diákomra érvényes matricát. Viszont közben új hónap kezdődött, vettem új bérletet. Holnap kéne bemennem a múlt havi bérletért, de dolgozok holnap. Mi van, ha nem megyek be a régi bérletért? Lehet valami következménye annak, ha nem veszem fel? Lehet belőle a későbbiekben komolyabb összegű büntetés, vagy esetleg olyan következmény, aminek nyoma marad egy erkölcsi bizonyítványban?
2014. jún. 5. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy az ellenőr "elveheti" a bérletet.
2014. jún. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már nincs rá szükséged, miért mennél érte ??
2014. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondolod komolyan, hogy egy szaros pótdíjazás miatt lesz priuszod!?

:D


Ha ez úgy működik, mint régen Budapesten, akkor érdemes bemutatni az érvényesített diákodat, hogy töröljék a pótdíjat, ha nem akarod, hogy később behajtók követeljenek jóval több pénzt!


Szerintem.


Egyáltalán az ellenőr felírta az adataidat, adott csekket pótdíjról, vagy csak zsebre tette a bérletedet?

2014. jún. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mész el befizetni a csökkentett pótdíjat, akkor bizony a teljes pótdíjat fogják követelni rajtad. Mindenképp menj be, ha nem akarsz többezer forintot fizetni!
2014. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na igen, éppen erre gondoltam! Hogy mi van akkor, ha nem veszem fel? Lesz belőle egy nagyobb összegű büntetés, ami aztán kamatozhat, növekedhet, esetleg bíróságig fajulhat? Azért ez nagyon nem mindegy.

Kiállított valami papírt az irataim alapján, nekem nem adott belőle, csak eltette a bérletemet. Így akkor mi lesz? Lesz belőle valami nagyobb összegű büntetés?

Sajnos nem tudtam bemenni pénteken, így csak jövő héten tudnék, ami meg már kicsúszik az 5 napból.

2014. jún. 7. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!