Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szelvénymosásért milyen...

Szelvénymosásért milyen büntetés szabható ki?

Figyelt kérdés
Másodkézből vettem egy bkv bérletet 1 hete, és kiderült, hogy meg volt hamisítva a jegyen az időtartam, és valójában lejárt volt már. Az ellenőr vette észre, azt mondta, hogy vegyek jegyet a pénztárban, vettem egyet ott, azzal átengedett, és rákérdeztem, hogy ennek valami következménye lesz-e. Azt felelte, hogy akkor mondta volna, de hogy ezért fel is jelenthetnének (értelemszerűen). A szelvényt viszont nem dobta el, magánál tartotta... Tudom, hogy a törvény nem tudása nem mentesít a betartása alól, bízom benne, hogy tényleg nem lesz belőle semmi, soha többet nem is vásárolok másodkézből ilyeneket... de ha mégis lenne belőle valami, gondolom én már nem védekezhetek semmilyen úton, főleg, hogy az illető nincs is meg.

#büntetés #hamisítás #szelvénymosás
2014. máj. 8. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért nem mondtad meg, hogy másodkézből való? És mi a fenének vásárolsz másodkézből, amikor tudod, hogy a cigányok meg a többi alkesz bunkó mind ilyen?

Vagy nem tudod? Valószínűleg nem lesz semmi. Pontosan mesélj el mindent következőre, és ha behívnak, akkor is!

2014. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi, hogy lenne már? Semmi adatodat nem tudja...
2014. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy tudja, mert rajta van az igazolványszámom a szelvényen (diákjegy). Most olyan kommenteket, hogy "megérdemled, ha ilyen figyelmetlen, buta stb. vagy" nem szeretnék, eléggé úgy érzem magam anélkül is. Csak két hétre kellett a jegy, azért vettem másodkézből, habár soha többet nem lesz ilyen...
2014. máj. 9. 08:29
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és mondtam, hogy másodkézből vettem, rákérdeztem, hogy mi lesz belőle, azt mondta, hogy semmi, akkor mondta volna (úgy mentem vissza a mozgólépcsőn való lejövet után, mert nem mondott semmit). Úgyhogy most reménykedek, és tanultam ebből a hülye esetből...
2014. máj. 9. 08:31
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak azért félek, mert egy sima bliccelésnél is megbüntetik az embert 16 ezerre, tőlem meg semmit nem is kért, és nem is modnott, azt mondta, hogy nem lesz következménye. Még csak az lenne a poén, ha a mosott jegy az lenne, amit én elvesztettem jegyet anno, és valaki megtalálta :'D Már minden hülye gondolat átfutott az agyamon, teljesen kezdek kikészülni.
2014. máj. 9. 08:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egyszer megmondta, hogy nem lesz következménye, miért agyalsz rajta??? Lehközelebb nem csinálsz ilyet, és kész. Ha balhét kart volna, felveszi az adataidat, esetleg még rendőrt is hív. Akkor is megmondod, hogy jóhiszeműen vetted, nem tudtad, hogy hamis. Örülj, hogy befelé vette észre egy bioztonsági őr, ha kifelé jövet veszi észre egy "igazi" ellenőr, ennyivel nem úszod meg, minimum a pótdíjat rádveri, de lehet, hogy fel is jelent.
2014. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak egyszerűen idegesít a tudat, és tudom, hogy azt mondta, nem lesz következménye, de nem dobta ki a jegyet, azon meg rajta van egy hivatalos adatom, és amiatt agyaltam rajta. Aztán elmagyarázta, hogy sose vegyek másodkézből, a blokkot pedig mindig tartsam magamnál, és ha bármi van, annak felmutatásával tudom igazolni azt, hogy eredeti és a pénztárból való.
2014. máj. 9. 09:33
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azt írtátok, hogy valószínűleg nem lesz semmi, ha azt mondta, hogy akkor szólt volna, ha lenne valami következménye, de ilyenkor kötelessége az ellenőrnek feljelenteni az illetőt, miért lenne elnéző? És ráadásul ilyenkor kap valami pluszot is, nem? Nagyon nem akarom, hogy ez bekövetkezzen, de megőrjít az, hogy nem tudom, végül tett-e feljelentést. Szerintetek, ha következőben találkozom vele, akkor rákérdezzek?
2014. máj. 10. 09:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyi, nem akarlak megbántani, de látszik, hogy egy beszari tizenéves vagy semmi több.


Ha egy picit gondolkodsz is a buksiddal, és nem csak fosol, akkor: szerinted ha hagyott elmenni utána csinál belőle ügyet? Ahhoz, hogy ügy legyen belőle, rajtakapás kell. Utólag mégis hogy gondolod a rendőrségi ügyet? "Uram, egy ellenőr bejött azzal, hogy ön 2 héttel ezelőtt hamis bérlettel utazott, most letartóztatom"??? Röhögve mondod, hogy soha nem találkoztatok. Persze most rafkósan jössz azzal, hogy rajta volt az igazolványszámod. És? Valaki ráírta a tiédet. Egy rosszakaród. Nem is láttad ezt a fazont soha. Sőt, hamis bérleted se volt, miért lett volna?


Odamész utána 2 héttel megkérdezni, hogy bocsi bácsi de ugye nem tetszett feljelenteni? 1) Kiröhög 2) hogy a faxba emlékezne már rád?


Legyen tanulópénz, soha ne vegyél illegál forrásból bérletet többet, de ezen tedd már túl magad. Egy igazolványszám alapján nem fog senki feljelenteni.

2014. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nagyon ideges voltam, mert soha nem szegtem még törvnyt se, és furcsa volt, hogy elengedett, holott úgy tudom, ez nekik kötelességük lenne (a feljelentés ilyen esetben), és lehet, hogy még valami plusz is kapnak érte - és ki hagyná ki ezt a lehetőséget. Meg hát ha bíróságra kerül az ügy, őt miért ne idézhetnék be, meg a társát? Mikor vásároltam az új jegyet, akkor átvilágította UV lámpával, és mondta a társának, hogy ez szelvénymosás (úgy volt újraragasztva a dátum, nem is tudom, hogy nem vettem észre). Szóval csak miután utánaolvastam a neten, hogy hány embert jelentettek fel hamis bérlettel, eléggé megijedtem.
2014. máj. 11. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!