Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lesz a gőzmozdony füstjével...

Mi lesz a gőzmozdony füstjével az alagútban?

Figyelt kérdés
Megy a pályán a gőzös, ha már lúd legyen kövér alapon hegyi pályán, emelkedőn felfelé, okádja a füstöt. Beér egy alagútba, nyár van minden ablak lehúzva, és mivel az Alpokban vagyunk jó kilométer hosszú az az alagút. Mi lesz ekkor azzal a temérdek füsttel? Nem önti el a vonatot, hogy mindenki fuldoklik? Ráadásul mivel a szerelvény az alagútban el kezdi "tolni a szelet" még friss levegő sem áramlik mellé sok, hogy nézett ki ez a valóságban? Egyszer csak kibukkant a külvilágra és mindenki feketén kapdosott levegőért (különösen a mozdony személyzete, akik ilyenkor még az ablakot sem tudták becsukni, hiszen nyitott szerkezetről van szó) vagy volt valami trükk, rutin a füst kezelésére, hogy ne pöfékelje tele a vonatot. Ha van esetleg valakinek személyes tapasztalata erről, miként haladt át egy hosszabb alagúton a gőzkorszakban egy vonat, árulja el a titkot.

2014. jún. 12. 18:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
47%
Én nem tudom biztosra, de szerintem voltak az alagútban gőz elvezető lyukak amin ki tudott menni. Ismétlem: nem vagyok benne biztos ez csak egy meglátás.
2014. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen lukak nincsenek az alagútban

-úgy volt ahogy leírtad,televágta a mozdony füsttel az egész hóbelavancot,

2014. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az a meglátásom, hogy az alagutak maguktól is szelelnek.
2014. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 smitwesson ***** válasza:
17%
Ha a logika elvét követjük akkor az a temérdek sok gőz ami kijön a masinériából, az az elégetett szén, hogy felfűtse a vizet, hogy legyen gőz. Ezt megtette az alagút előtt. Befűtött mint állat. Mivel ,hogy gőzmozdonyról beszélünk akkor volt elegendő göze, hogy kis gázzal végig vigye az alaguton. Szerintem...
2014. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kivéve, ha az alagút emelkedik,mert hegyekben az sem ritka :D


Ezt sem lendületből jött át :

https://www.youtube.com/watch?v=hhpBHEXaP9g

2014. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmilyen trükk, legfeljebb a kocsikísérők becsukták az ablakokat a magasabb kocsiosztályokon. Ezen kívül pedig valóban igyekeztek minél több gőzt előre termelni.
2014. jún. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2014. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkoriban nem hatódtak meg egy kis füsttől. Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 13. 17:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint többen írták előttem, rövidebb alagutaknál kibírták füstöt vagy legfeljebb becsukták az ablakot. Hosszabbaknál pedig valóban voltak (vannak) szellőzőaknák. Sok városi vasúti alagút Angliában a mai napig ilyen, pl. Sunderlandtől délre is. Megjegyzem, az alagút nem csak a a gőzmozdonynál érdekes hanem a dízelnél is.
2014. jún. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, akkoriban nem ijedtek meg egy kis füsttől, meg nem kellett ráírnia teára, hogy vigyázz forró, hosszan folytathatnám...

Túlnyomórészt nem okozott ez akkora problémát.

Ha meg valakit zavart a füst, fölhúzta a francba az ablakot! :)

Amúgy van személyes tapasztalatom, engem nem különösebben zavart. Mondjuk én elég vasútmániás vagyok! :)

2014. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!