Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minden IC vonat ajtaja gombnyo...

Minden IC vonat ajtaja gombnyomásra nyílik? Hogy is működik pontosan?

Figyelt kérdés
Nem szoktam vonaton utazni, ezért nem tudom, és kisvárosban szállok le, ahol nem biztos hogy mások is le fognak szállni, ezért is érdekel nagyon, hogy hogyan kell kinyitni a vonat ajtaját. És kivülről is gombnyomásos? Írjátok már le légyszi pontosan.
2014. jún. 16. 06:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan, mint lassan már mindegyiken. Miután a vonat megáll, felvillan az ajtó mellett lévő gomb (általában zöld színnel). Megnyomod, és kinyílik. Hány éves vagy amúgy, 9? :D


Belülről, kívülről is gombnyomásosak. Kilincses csak a nagyon lepukkant hátsó kocsik szoktak lenni. De ne aggódjál, nem indul el a vonat, míg fel nem szálltál, a kaller azért van. IC-ről meg tuti száll le más is, mert kevés helyen áll meg.

2014. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
GySEV első osztályú IC kocsijai (legalábbis azok, amiken én utaztam) hagyományos, kilincses ajtókkal rendelkeztek. De komfort szempontjából jók, sőt, kávéautomata és kijelző is van bennük, a WC tiszta volt.
2014. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb IC kocsin a zöld gomb megnyomásával tudod nyitni az ajtót, de néhány kocsiban vannak kézzel nyitandó ajtók. Ezeket a kilincs lenyomàsával tudod nyitni, oldalirányba tolva a harmonikaszerüen nyíló ajtót.
2014. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!