Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van lehetőség a budapesti...

Van lehetőség a budapesti metrókon kerékpár szállítására?

Figyelt kérdés

Az Örstől akarom eljuttatni a biciklimet a Déli pu-ig, de fel lehet vinni a metróra? Lényeges egyszerűbb lenne reggel, sok túracuccal... Vagy valami más tömegközlekedési eszközön lehet?

Előre is köszi! :)



2014. jún. 22. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, BKV járatokon csak a HÉV-en és a Fogaskerekűn lehet biciklit szállítani.

A legegyszerűbb, ha átbringázol.

2014. jún. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" Nem, BKV járatokon csak a HÉV-en és a Fogaskerekűn lehet biciklit szállîtani"


Meg még pár másik járaton is...

2014. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tekerj :)
2014. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"egyszerűbb lenne reggel..." - Utasok között reggeli csúcsban tömött vonaton?

Gondolom steril a gumija, hajtása... - mindenki arra vágyik, hogy óhatatlanul

hozzá dörgölőddzön?!

(Külön szakasz nincs, az is bőven megtelik utasokkal.)

2014. jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet! :) Főleg a linkért, az sokat segített.


Utolsó válaszolónak: igen, nekem lényegesen egyszerűbb lenne reggel - akkor tisztázom magam, inkább hajnalban, mivel elég korán indulnék, olyan 5 óra körül és eddigi tapasztalataim alapján ebben az időben nem igazán van csúcsforgalom a járatokon (eddig legalábbis én nem így vettem észre, de javíts ki, ha tévednék). Valamint a város másik végéből, Rákoscsabáról indulok, ahonnan bemenni az Örsig, onnan meg egy vonalban elmetrózni a Déliig lényegesen egyszerűbb volna. Már csak azért is, mert bármennyire is vagyok otthon Budapesten, biztos, hogy eltévednék. Nem a tekeréssel van gondom, mert biciklizni imádok, hanem az odajutás a problémás. Arról nem is beszélve, hogy egy táskát és két hálózsákot kell majd magammal vigyek. A táska a hátamra meg, az egyik hálózsák hátra - a másikkal viszont nem tudok mit kezdeni, maximum ráakasztom a kormányra, de azt több okból kifolyólag sem szeretném.

És nem hiszem, hogyha felszállok mondjuk egy metróra és beállok a kocsi végébe, ahol nagy hely van, hogy bárkihez is hozzáérnék a biciklimmel, ami egyébként tisztán van tartva (arról nem is beszélve, hogy új). De sajnálom, hogy ilyen felháborító dolgot mertem kérdezni. Vendégem vagy egy Xanaxra! :)

2014. jún. 23. 14:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Eltekersz a Keletiig, onnan pedig megy vonat Kelenföldre. Gondolom vonathoz mennél a Délihez, de ugyanarra fel tudsz szállni Kelenföldön is.
2014. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5:13 - 21:38 között jár napközbeni járatsűrűséggel a 2-es metró. (Nem kötekedem, de az "5 óra körüli" pangás nem jellemző erre a vonalra.)

A gumi járófelületétől féltettem a finnyás utastársaimat, ami minimum poros.


Amúgy tervezték engedélyezni a metrón a kerékpárszállítást.

Leszavazták. Pl.: miként fogalmazzanak meg egy olyan szabályt, hogy csak akkora erőnléttel bíró utas szállíthat, aki fel tudja vinni az álló mozgólépcsőn? Ki döntse el, hogy elég erős-e?

Rögzítéséről gondoskodni sem kis felelősség.


Vannak olyan hatalomra vágyó járművezetők, akik direkt lesik a kutyusokon a szájkosarat... és nem indulnak el addig, amíg fel nem teszi, de általában leszáll, mert ellene hergeli az utasokat.


LD 50 szinthez, jöhet a Xanax.

2014. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 7-es a tuti válasz, én is köszönöm!
2014. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!