Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az elővárosi, szép piros...

Az elővárosi, szép piros vonatokon lehet ablakot nyitni? A régi kékeken tudom hogy lehet, de az új piros vonatokat nem ismerem.

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy megy a klima ilyenkor nyáron, de van-e elvi lehetőség ablak nyitásra, ha szükséges...?)
2014. jún. 25. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem minden ülés melletti ablakok nyithatóak, néhány igen. Múltkor pont láttam a kalauzt nyitogatni őket :)
2014. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vész esetén nyitható, de te utasként nem nyithatod ki.
2014. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Klímás járműveken akkor a nyitható ablak, ami arra elég, hogy egészségügyi problémákat ne okozzon a klíma esetleges hibája. Azokat az ablakokat zárva kell tartani, és csak a vonat személyzete nyithatja.

Na most, ez az elmélet. A gyakorlat az, hogy kétféle légkondis motorvonat létezik:

1. Amit a MÁV-csoport tart karban.

2. Amit külső cég tart karban.

Az 1. csoportba tartozó vonatokon (Desiro, Usgyi) az esetek többségében nem megy a klíma. Ott már az is nagy dicsőség, ha menni tud a vonat, a klíma egyáltalán nem is számít biztosítandó felszereltségnek. Ennél fogva ezeken a vonatokon alapból nincsenek lezárva az ablakok, így ha véletlenül mégis csak megy a klíma, akkor Mari néni, meg az "értelmes" jó munkás emberek azonnal nyitogatni kezdik az ablakot, és kimegy a hideg.

A 2. csoportba tartozó vonatokon (FLIRT) nincs ilyen gond, hogy 99%-ban az elviek szerint megy a gyakorlat is.

2014. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!