Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha még nem töltöttem be a...

Ha még nem töltöttem be a 14-et, és vettem egy vonatjegyet, de nem gyerekjegy, és nincs diákigazolványom akkor felengednek a vonatra?

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

persze, akkor is felengednek, ha nincs jegyed, csak megbüntetnek


jelen esetben ha teljes árú jegyet vettél, akkor nem büntetnek, viszont ha diákot, és nincs nálad diákigazolvány, akkor jár a bünti

2014. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
milyen vonatjegyet vettél? gyerekjegy? :D ha arra gondolsz, hogy nem diákjegyet vettél, hanem teljesárút, akkor nincs gond, ellenben ha azt, akkor nyilván az diákigazolvánnyal érvényes, és azzal már lenne gond, de inkább pontosítsd mit vettél.
2014. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
pont az az, hogy rendes jegyet vettem, nem gyerek vagy diák, de még nem töltöttem be a 14-et, és bocsi a hülye és hiányos fogalmazásért, csak elég ideges lettem, mert holnap reggel indul a vonatom.
2014. júl. 3. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendes teljesárút vettél, akkor nincs gond, azzal gyerekekek is utazhatnak.


De mi van a diákigazolványoddal?


Ha elveszett, csináltass újat minél hamarabb, mert a diákjegy feleannyiba kerül mint a felnőtt.

2014. júl. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
81%

Vehettél volna 25 év alattiaknak valót, az mégse teljesárú, csak igazolnod kell hogy még nem múltál el 25... (mondjuk ha 14 se vagy aligha kérdőjelezik meg).

Utazgatsz 25 alattival és teljesárúval is természetesen, ha nincs meg a diákod.

Felengedni felengednek mindenkit - akinek nincs megfelelő jegye, azzal fizettetnek pótdíjat/büntit, vagy leszállítják.

2014. júl. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

25 év alatti kedvezmény nem csak hétvégén jár? Valami ilyesmi rémlik, de lehet, hogy tévedek. Már egy ideje sajnos nem érint a dolog. :)


Amúgy a teljes áru jeggyel természetesen nem büntetnek meg, az a legdrágább, ha azt kifizeted, onnantól nincs kérdés.

2014. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
26 év alattiak kedvezménye lesz az, és csak péntek 10:00-tól vasárnap éjfélig lehet ilyet váltani :)
2014. júl. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Áhh, ezt nem tudtam, már kicsúsztam sajnos a korhatárból elég rég.
2014. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Én elég sokszor utazok Békéscsabáról Budapestre, és vissza. Mindig 50%-os diákjegyet veszek, de még sosem kérték a diákigazolványt.

16/F

2014. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az nem azt jelenti, hogy nem kell. sok kaller látszatra elhiszi, hogy diák lehetsz, és ennyi.
2014. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!