Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőrök vagy aki érti a...

Zsebvirág kérdése:

Buszsofőrök vagy aki érti a Volán gondolkodását! Ennek van vmi értelme?

Figyelt kérdés

Én egy külterületi helyen lakom ami az illetékes önkormányzattól 15 km-re található. 2009-ig úgy közlekedett naponta 3x busz (se többször, se kevesebbszer), hogy az illetékes falun keresztül ment a városba, az úgy összesen 30 km. A falu a hely és a város között van. A területi Volán társaságnak abban a városban van telephelye. A területen megfogyatkozott az utasszám, viszont a falu-város közötti szakaszon azért sokan jártak. A Volán vmiért 2009-ben úgy döntött, hogy megcsonkítja a járatot, csak a faluba megy, a városba nem megy tovább, át kell szállni. Viszont a busznak be illetve annak ellenére ki kell mennie a faluba illetve vissza a városba, mert szervizelni, tankolni meg egyebek kellenek. Ma is láttam a városból kimenni az adott járat táblájával a faluba ahonnan indul. De ha jól gondolom az a busz ugyanúgy bejár a városba csak most utasok nélkül és ennek mi értelme? Am. is 1 ritka járat és ráadásul így most még át is kell szállni.

Aki dolgozott a Volánnál az érti ezt a logikát? Tudnak evvel spórolni?



2014. júl. 4. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs elég utas, akkor érthető. valahova egyáltalán nem jár se busz se vonat. egyébként a válasz egyszerű, olyan emberek ülnek ott, és szervezik a járatokat, menetrendet, aki soha nem ül buszra, mert ott van az audi alatta...náluk talán nem is az a lényeg, hogy hol tudnak spórolni, hanem általánosságban ha innen is meg onnan is lecsípnek, és kevesebbe kerül, akkor már tapsolnak.
2014. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy busznak nem kell mindennap háromszor bemennie a városba tankolni és szervizelni, ergo tudnak spórolni.
2014. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!