Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor érvényes a diákigaz...

Most akkor érvényes a diákigazolványom vagy sem?

Figyelt kérdés
Kérem aki tud válaszoljon, eléggé sürgős lenne! 2012-ben kezdtem a középiskolát, akkor még 18 éves korig volt tankötelezettség. Idén áprilisban töltöttem be a 18-at, szeptemberben kezdem a 12.-et, tehát még ugyanabba a suliba járok. Tavaly kaptam matricát a diákomra, de a 2013/14-es tanévre nem. Viszont a törvény szerint amikor én kezdtem a sulit még 18 éves korig (illetve addig az évig, amelyikben betölti a diák a 18. életévét) szólt a tankötelezettség. Közben ugye lehozták ezt 16 éves korig, tehát nem értem, akkor ha én holnap vonattal utazom, és nincs érvényes matrica a diákomon, akkor megbüntethetnek? Vagy rám még nem vonatkozik a "matricázás" a 2012-es iskolai kezdésemmel? Csak a nálam fiatalabbakra érvényes a 16 éves tankötelezettség?

#diákiazolvány
2014. júl. 9. 17:43
 1/3 anonim válasza:
55%
Tök mindegy mennyi a tankötelezettség, ha nincs matricád, akkor megbüntetnek.
2014. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első nem biztos hogy jót mond, szerintem nem kell matrica 16 éves korig.

Elméletileg tavaly ha kaptál most is kellett volna. Bár szerintem érvényes így is, mikor én kezdtem 2008-ba a sulit és betöltöttük a 18-at akkor kaptunk matricát a diákra azelőtt nem volt rajta semmise. És soha nem szoltak

2014. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett mindenképpen kell matrica.
2014. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!