Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyha nekem ilyenem van,...

Hogyha nekem ilyenem van, akkor igaz, hogy ingyen BKV-zom?

Figyelt kérdés
[link] most kaptam egy ilyen infót..

2014. júl. 17. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Örülök, hogy a könnyebb olvashatóság érdekében tükrözve raktad fel. Nem tudom, hogy milyen papír ez, de az a 90%-os felirat nem hinném, hogy ingyenességre utal.
2014. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez az utalvány helyközi/távolsági buszra és vonatra érvényes, 16db. 50 és 2 db. 90%-os kedvezményre jogosít.

Általában nyugdíjasnak vagy nyugdíjszerű ellátásban részesülőnek jár. A BKV ingyenességre nem jogosít! De ha nyugdíjasként betöltötted a 65 évet, akkor ingyenesen utazhatsz.

2014. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ez, az arra jogosultnak, csak helyközi utazásra (MÁV, VOLÁN stb.) ad kedvezményt. De a túloldalán szerepel is: "ÉRVÉNYES - itt a lejárati időpont van - belföldön menetrend szerint közforgalmú személyszállítást végző vonatokon és helyközi autóbuszjáratokon."
2014. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
egyszerűen imádom, hogy ezen az oldalon mindenbe bele tudnak kötni. :D pontosan azért nem éreztem szükségét megfordítani, mert ezt úgy is csak az tudja, akinek van ilyen papírja, vagy tudja, hogy miről van szó, az ilyen pedig rögtön fel fogja ismerni. mivel te nem tudod a választ, nem is értem, h miért írtál. el nem hiszem, h valakinek ennyi szabadideje van, h leül a gép elé, és rákattintgat minden kérdésre, és azzal szórakoztatja magát, h oltogat, ahol csa tud. szomorú.. én ha valamit nem találok jónak és úgy érzem, h ezt meg kell említenem, akkor ezt igyekszem építő kritikaként közölni. de te tudod :)
2014. júl. 17. 10:56
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi válaszolónak! igen, én is így tudtam, de egy ismerősöm most mondta, h neki egy barátjának van ilyen papírja, mert meghalt az apukája, mint nekem, és ezzel ingyen BKV-zik. 18 éves, szóval még nálam is fiatalabb kicsit.
2014. júl. 17. 11:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Mielőtt ekéznél mindenkit!

Nem lett volna egyszerűbb az utalványt kibocsájtó szervezethez fordulni?

Te is pontosabb információkat kaptál volna, meg a válaszolók is megúszták volna a hőbörgésed!

2014. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha emelt szintű családi pótlékra vagy jogosult, akkor kapsz a MÁK-tól egy plasztikkártyát, azzal utazhatsz ingyen.
2014. júl. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem kell megfordítani. Akinek nincs ilyenje, az is, rá tud keresni.

Akinek van ilyenje, az jól tudja, hogy nem utazhatsz ezzel ingyen a BKV-n. Amire nem jogosít fel, azt nem fogják írni.

2014. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezzel a hozzáállással a helyedben annak is örülnék, hogy egyáltalán valaki válaszolt.


Az első hozzászólásban már utalást kaptál a 90%-ra. Ha lenne egy kis eszed, összeraktad volna, hogy ez ingyenességet biztosan nem jelent sehol.

2014. júl. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 darujev ***** válasza:
Ingyenesség nincs, de ha egy ilyen karikással, egy fényképpel és egy személyivel egy BKK-s pénztárhoz, vagy ügyfélszolgálathoz fáradsz, akkor tudnak kiállítani nyugdíjas bérletigazolványt, amivel 3330 ft. egy havi bérlet.
2014. júl. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!