Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Győrben az új helyi járatos...

Győrben az új helyi járatos buszok miért nem kapnak klímát?

Figyelt kérdés

Az teljesen érthető, hogy a régi Ikarusokba nem tesznek, de ezek az újabb Credo buszok elbírnák.


Egyébként is ki hallott már olyat,manapság hogy klíma nélkül gyártanak buszt?


A minap utaztam Győrben helyi járattal és majd meglehetett rajta sülni, az idősebb emberek is panaszkodtak.


Budapesten is csak klimatizált buszokat vesznek helyi járatosnak.


Győr az egyik leggazdagabb, legfejlettebb vidéki város, ne már, hogy ilyen hanyagok legyenek a Kisalföld Volánnál.



2014. júl. 21. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos csak nem volt bekapcsolva, azért volt meleg a buszon. Pesten se kapcsolják be állandóan a klímát.
2014. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy győr gazdag, de maga a kisalföld volánt nem győr üzemelteti. Pesten ez azért más, mert ott üzemeltet a bkv, üzemeltet a vt-arriva, ők úgy gazdálkodnak a pénzzel, ahogy akarnak. ugyanez a helyzet elég sok helyen, például a tisza volán is anno mikor akár megvásárolta a CNG-s citarokat, a connectokat, 7700-es volvókat, egyiken sincs klíma, csak a vásárhelyről kapott szóló 7000es volvokon, de azokon sem működnek már.

ugyanez ment helyköziben is, az első körben beszerzett alfabusz-os volvokon még volt klíma, de a második-harmadik körben már csak egy részét kérték klímával, mert nem fért volna bele gondolom a költségvetésbe...

ezzel szemben az szkt-s trolik, és újonnan beszerzett citarok már klímával jöttek.

2014. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok Ikaruson is van klíma Győrben, de sosem vagy ritkán használják csak.

A helyközi Credo buszokon általában működik, de ott meg az utastérbe csöpög a kondenzvíz.

2014. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ezzel a típussal utaztam el és vissza is.


A tetején azok a kitüremkedések nem légkondi külső egységek, hanem csak sima szellőző ventilátorok.

2014. júl. 21. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a sofőr feje felett lévő nagy fehér dobozról beszélek.
2014. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azok a klímák pont arra valók, hogy a sofőrfülkét hűtse, az utastérhez kevés lenne.
2014. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha jól emlékszem, erről már olvastam valahol, és azt mondták indoknak, hogy mivel a helyi járatú buszok ajtaját gyakran kinyitják, kimenne a hideg, és így nincsen értelme hűteni őket. Nyugaton biztos intelligens levegő van, ami nem megy ki az ajtón...
2014. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!