Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért bunkó és lekezelő a...

Miért bunkó és lekezelő a legtöbb kalauz a vonatokon?

Figyelt kérdés
A legtöbb kalauz türelmetlen, udvariatlan és úgy beszél az utassal, mintha szívességet tenne azzal, hogy megnézi a jegyét (tisztelet a kivételnek). Miért van ez?

2014. júl. 28. 15:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én sose találkoztam bunkó kalauzzal. Melyik vonalon jársz? :D
2014. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet olyan vonalon utazol, ahol az emberek is parasztok, és "alkalmazkodtak".

8 évig jártam heti szinten a Budapest-Kecskemét-Szeged vonalon, nem is emlékszem, hogy különösebben fennakadtam volna valaha kalauz viselkedésén.

2014. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Budapest-Tatabánya-Győr
2014. júl. 28. 15:45
 4/32 anonim ***** válasza:
85%
mondj neki valami kedveset, hátha jobb kedvre deríted és kedvesebb lesz
2014. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Velem minél bunkóbb valaki én annál kedvesebb vagyok. Itt a legegyszerűbb példa: A legtöbb kaller köszönni sem tud én még akkor is köszönök neki és mosolygok rá.
2014. júl. 28. 15:50
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Budapest-Újszász-Szolnok elővárosi részén egy-két kivétellel mindegyik kalauz kifejezetten kedves. Egyre emlékszem, aki nem volt az (konkrétan meg akart büntetni jogtalanul, és kedvesen elmagyaráztam, hogy miért nincs igaza), de se előtte, se utána nem láttam a továbbiakban ezen a vonalon. Többel össze is haverkodtam :-)
2014. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kalauzzal nincs gond, viszont vedd figyelembe, hogy a tisztelt utas is sokszor kihúzza a gyufát, és úgy állítja be, hogy a kaller a hibás.

1, Az öregek nem hajlandóak felmutatni a személyi igazolványaikat, mert ők már idősek: pedig nincs rájuk írva, hogy hány évesek;

2, vannak olyan utasok, akik eleve hergelik őket ("Minek vegyek jegyet?" "Nekem X-féle kedvezmény jár, igaz nem tudom igazolni annak jogosságát...");

3, szoktak köszönni: a régi fülkés vonatokon amint belépett, egyből köszönt és közölte a jegykezelési szándékát. A FLIRT-ökben is köszönnek, de az már kissé túlzás, hogy egyenként köszönve szólítson fel mindenkit, hogy méltóztasson már kedves utas felmutatni a jegyét, bérletét.

4, igaz, hogy ők vállalták ezt a munkakört, de vedd figyelembe, hogy napi X kilométert tesznek meg sokszor zsúfolt jártokon, ahol nem feltétlen tudnak leülni.

5, a tisztelt utas pötyögtetni tudja pl.: az okostelefont, de hogy értelmezze is, az már nem megy. Ezért kérdezi feleslegesen (sokszor bunkón, elvárva) az átszállás és egyéb lehetőségeket.

2014. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ezért írtam azt, hogy a legtöbb. Lehet, hogy én fogom ki mindig. Az tény, hogy van 1-2, akik nagyon rendesek és velük közvetlenebb is a viszonyom. Én amikor odaadom a bérletem automatikusan adom hozzá az igazolványt is. Abban nagyon igazad van, hogy az öregek borzasztóak ebből a szempontból. A legtöbb 65 feletti tényleg azért nem mutatja meg az igazolványát, mert azt hiszik, hogy a koruk miatt ők mindent megtehetnek. Viszont amikor flirt vonattal utazom, akkor nagyon kevés olyan kalauz van, aki köszön még akkor is ha az egyik egységből átmegy a másikba. Amikor az átjárónál vannak, akkor a többségük csak annyit mond, hogy vegyék elő a jegyeket. Ellenőrzés. A türelmetlenséget meg arra értettem, hogy nagyon sokszor van olyan, hogy a kalauz fennhangon kérdezi az utastól, hogy meddig kell várnia még.

2014. júl. 28. 20:34
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én bármerre jártam, a legkedvesebb emberek mindig a kalauzok voltak a vonatokon. De még a HÉV-re is ez a jellemző.
2014. júl. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenkit felpontoztam. Esetleg, aki még gondolja leírhatja, hogy milyen tapasztalatai vannak kalauzokkal.
2014. júl. 30. 15:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!