Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amennyiben vettem egy InterCit...

Amennyiben vettem egy InterCityre menetjegyet és helyjegyet, de lekésem, akkor utána ezzel a menetjeggyel utazhatok gyorsvonaton is?

Figyelt kérdés

Részletek:

Szombathely-Budapest InterCityvel 234 km., ha ezt lekésem, utána nemsokkal egy gyorsvonat indul Szombathely-Budapest között, de arra 248 km. van írva.

Ha megveszem előre az IC-re a jegyet meg mindent, de lekésem, azzal utazhatok a következő gyorsvonaton is?



2014. aug. 22. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert az nem Csorna-Győr felé megy, hanem vagy Celldömölk-Győr vagy Celldömölk-Székesfehérvár felé (nem néztem meg pontosan). Márpedig emiatt pont drágább kategóriába csúszna át a menetjegy (igaz, e rugalmatlan rendszerben az olcsóbb kategória felé sem térhetsz el).
2014. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez de roh@dék egy dolog. :(
2014. aug. 22. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

"Ez de roh@dék egy dolog. :("


Próbálj meg egy előző Bécs-New York repülőjeggyel felszállni a következő Bécs-Miami-New York járatra. Vagy úgy bármelyikre..........

2014. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kicsit túlzol. Azért egy ilyen repülőjáratnál nem 230 km.-ről van szó. Legalább lehetne valami olyan jegy, amivel tudok fizetni különbözetet vagy ilyesmi.
2014. aug. 22. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Menetjegy-különbözetet tudsz kérni, erre van lehetőséged.


A kérdésed az volt hogy azzal a jeggyel utazhatsz-e, ara a válasz egyértelműen nem.

2014. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos több sebből vérzik a történet. Az IC elég hosszú GySEV területet is érint, míg a gyors alig pár km-t. A másik baj a km. 14+x km különbözetet kell fizetned (x=amennyivel még ezen felül több START-os km-et veszel igénybe, mint az IC-vel), vélhetően a gyorsvonati pótjegyet is meg kell váltanod a teljes útra. Viszont az eredeti menetjegyből talán kérhetsz visszatérítést lekésés esetén a fel nem használt GySEV-es kilométerek után, de ez egyáltalán nem biztos. A START-os vjv-k általában csak a kilométerrel és nem az útiránnyal foglalkoznak, de azt észre kell venniük, ha valaki kevesebb START-os kilométert akar megfizetni. Nekem anno azt mondták a jv-k, hogy az útiránnyal nem foglalkoznak a célállomás felé menet, amíg a kilométer rendben van és nem érint a jegyem GySEV-et és persze nem külföldre akarok menni. Így is tettem nagyon sokáig!
2014. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!