Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek is nem kicsit...

Árokpart kérdése:

Szerintetek is nem kicsit volt balfék az ismerősöm?

Figyelt kérdés
Szerencsétlen eléggé ritkán jár Budapesten de most el kellett intéznie pár dolgát. Pechjére az Alkotás és a Csörsz utca között közlekedő buszon megbüntették úgy, hogy nem bliccelt de az ellenőrtől és a szituációtól való félelemtől belement és elismerte a bliccelést. Mikor felszállt a buszra azonnal akarta a jegyét lyukasztani (biztosan nem bliccelt mert volt annyi pénze és ezt a pénzt rá is szánta az utazásra)de a gép nem működött és abban a szent pillanatban ugrott oda hozzá az ellenőr gyorsan feltette a karszalagját és intézkedett vele szemben. Amúgy egy belevaló, életrevaló srác ezért mint jó barátot meg is pirongattam. Ilyen helyzetben ha valaki együttműködik az ellenőrrel, közterület felügyelővel ha Ők rendőrt hívnak akkor velük is nyugodtan lehet ragaszkodni, hogy esetleg a lakóhelyhez illetékes bíróságon bizonyíthassa be ártatlanságát. Erre is vonatkozik az, hogy ha nem ismeri el valaki a bliccelést ugyanúgy ártatlannak tekinthető a bíróság jogos ítéletéig. Tudom, hogy az adott helyzetben ösztönszerű a menekülési kényszer ilyenkor, félelem esetleg a további intézkedésekkel, hercehurcákkal szemben de max. még a rendőrségről is az előállítás után is el kell, hogy engedjék ha végig együttműködik valaki. Ezért nem is értem miért csinálnak az emberek ilyen helyzetben az ellenőrökkel jelenetet (kiabálás, ütés és végűl az utast jelentik fel hatósági közeggel szembeni erőszakért ami ilyenkor már jogos is) ha a büntetést jogtalannak tartja. Nehezen hiszem el ha valaki az adott helyszínen szépen, intelligensen kijelenti, hogy hajlandó vagyok együttműködni, tegyék a dolgukat de én ezen intézkedés jogossága ellen fellebbezni szeretnék.
2014. aug. 23. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha a jegyzőkönyvet aláírta, utólag semmit nem lehet tenni. A megoldás az, hogy ott a helyszínen nem kell elismerni az intézkedés jogosságát. Ilyenkor rendőrt hívnak, és az megállapítja, mi történt. Ha a jegykezelő tényleg rossz volt, akkor az ellenőr lesz elmarasztalva.


Persze ez olyan dolog, hogy ilyenkor az ember feszélyezve érzi magát, mert feltartja az utasokat, meg "úristen, rendőr jön" - ugye a rendőröktől a guta üti meg az embert (nem minden ok nélkül...), teljes mértékben elhiszem, hogy nagyon sokan inkább belemennek egy ilyen szituációba.


Velem hál'Istennek még nem történt ilyen. A legfontosabb egyébként az, hogy azt tudatosítsa magában az ember, hogy aki vele szemben áll az nem egy terminátor vagy egy robotzsaru, hanem ugyanolyan ember mint ő. Hogy fszfej? hát Istenem, a világ tele van velük. Ezek általában direkt arra repülnek, akin látják a bizonytalanságot. Ha határozottan lépnek fel velük szemben, rögtön abbahagyják a kekeckedést.

2014. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!