Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat megállóhelyén jegykiadás...

Vonat megállóhelyén jegykiadás vmiért szünetel - megbüntetnek-e? Számlát kérhetek-e jegyellenőrtől?

Figyelt kérdés

azon a városi kis megállóhelyen ahol felszállok, rejtélyes ok miatt ma délben zárva találtam a pénztárat. (semmiféle kiírás/közlemény nem olvasható erről a helyszínen)

de én akkor is ott szeretnék ma délután felszállni, nem pedig tőlem sokkal távolabb, a városom (nagy) állomásán.

így viszont nem tudom a jegyemet megvenni (200+ km távolságra megyek), sem pedig számlát kérni róla.


a kérdés:

1) megbüntethetnek-e, ha így, jegy nélkül szállok fel a megállóhelyen a vonatra?

2) ha nem, ad-e majd számlát a vásárlásról jegyellenőr? (szükségem van arra is, a megállóhelyen mindig is adtak, de az most ugyebár értesítés nélkül zárva)



2014. aug. 28. 12:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#8 Az automata is jegykiadásnak számít, ezen kívül Ferihegyen rendes pénztár konténerben, tehát eléggé egyértelmű hogy jegyet kell venni.
2014. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnos még állomáson is van olyan szerződéses jegykiadó (kocsma) ahol a tulaj időnként fogja magát, és bezár (hétköznap napközben) mert menni kell áruért stb., így addig jegykiadás sincs. De még annyit sem tesz meg, hogy szólna pl. a fszt-nek, hogy "elmeek vazze, majd nyitok valamikó", így az utas (nem rendszeresen utazó) először odajön a forgalimba, hogy mikor jön a vonat, és hol vegyen jegyet, elküldöd a kocsmához, majd jön vissza ad.1. ott nincs senki, zárva van, ad.2. miért szívatjuk, hogy egy kocsmába adják a jegyet.

A vasúti személyszállításért felelős Zrt., pedig időnként ellenőrizhetné, hogy milyen partnerekkel szerződik le jegykiadása, amúgy nívós hírnevét nem rontva tovább.. :-)

2014. szept. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!