Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha én Ceglédről 90%-os diákbér...

Ha én Ceglédről 90%-os diákbérletet veszek Kőbánya-Kispestig+Bp. Bérlet, ez feljogosít engem arra, hogy használjam a sebes vonatokat külön pótjegy váltása nélkül?

Figyelt kérdés
Ma voltam a vasútállomáson érdeklődni. Direkt nem a fiatal jegypénztároshoz mentem hanem az idősebbhez naivan azt gondolva, hogy tapasztaltabb, majd ő segít nekem a legkedvezőbb kombinációt megtalálni. Elég határozottan állította, hogy ez így megfelelő lesz, mégsem vagyok ebben biztos, kérlek segítsetek eligazodni!

2014. szept. 2. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Ha van bérleted az adott szakaszra, nem kell pótjegy a sebesvonatra.
2014. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha nem akarnál sebessel utazni, elég lenne Ferihegyig venned a MÁV-Start bérletét és onnan a Budapest-bérlettel utazhatnál. Azonban BB mellé kellene a pótjegy is, míg a vasúti bérlet mellé gyorsvonati pótjegyet nem kell váltani. Ezért ha Kökiig akarsz utazni és sebest is használni, legyen Kökiig vasúti bérleted.
2014. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont Bp. bérlet nem jogosít fel pótjegyes vonaton utazásra tehát mondjuk Kőbánya-Nyugati között már csak személyvonat a nyerő.
2014. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annyival kiegeszitenem hogy Nyugatiban kell leszallnom, ennek fenyeben is eleg Kobanyaig kernem a berletet?
2014. szept. 3. 07:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Vasúti bérlet mellé nem szükséges gyorspótjegy, viszont a Budapest-bérlet mellé igen. Szóval a sebesvonatos Cegléd-Nyugati utazásra 3 megoldás kínálkozik:

-Vasúti bérlet Cegléd-Nyugati közé, utazás bármely nem helyjegyes vonattal

-Vasúti bérlet Cegléd-Köki közé, Kökin leszállás és az első Nyugatiba közlekedő személy/gyorsított/zónázóra felszállás

-Vasúti bérlet Cegléd-Köki közé, Kökiről továbbutazás a Nyugatiig a 3-as metróval.

2014. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá az ügyfélszolgálaton (0640494949), mert szerintem jó a nyugatiig is, egyébként meg ha van Bp bérleted, nem kell kökiig megvenned a bérletet, mert nem az a körzethatár, kifelé még van állomás ( pl. Ferihegy).

Valamint ha a kalauz lecsekkolta a bérleteidet, kizártnak tartom hogy leszállítana vagy egyéb.

Egyébként általában a fiatalabb jegypénztárosok jobban tudják, frissebb ismeretekkel rendelkeznek és nem csak rutinból végzik a dolgukat.

2014. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg csak a vasúti bérleten feltüntetett viszonylatra jó, még ha Budapest bérlethez csatlakozó is, akkor sem lehet pótjegy nélkül utazni Budapesten belül. Ez a világ legnagyobb hülyesége, mondjuk eleve maga a pótjegy is az, szóval meg sem lep, hogy tudták tovább fokozni.
2014. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!