Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van wifi a buszon, de...

Miért van wifi a buszon, de nincs internet hozzáférés?

Figyelt kérdés

[link]


Járat: 1100 Budapest–Kecskemét–Szeged / Hódmezővásárhely–Makó


Itt ülök, kifizettem a pótjegyet, minden, de nem tudom használni, a saját mobilnetemre vagyok utalva. a jel az fullos, kapok ip címet, átjárót, átjárót tudom pingelni az él, de azon kívül semmi... se dns szerver... hosszútávon ezzel a busszal fogok utazgatni, jólenne ha megoldódna...



2014. szept. 7. 13:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
sofőr szerint a vodafone bűne...
2014. szept. 7. 13:25
 2/12 anonim ***** válasza:
A buszon is csak mobilnet van amit osztanak routerral.
2014. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szeretem azokat, akik bedőlnek az ilyen parasztvakításoknak. Wi-Fi a vonaton, autóbuszon, stb. Az is csak egy sima router, amibe valamelyik szolgáltató SIM kártyája van beledugva. A saját mobilodon tapasztalhatod, mennyire lassú a net, ha lemész a térképről (értsd: elhagyod a nagyobb településeket), akkor most gondolj arra, hogy ez a semmi sávszélességet rajtad kívül még 20 ember szeretné használni. Fizess elő korlátlan csomagra és akkor nincs gond.
2014. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is így jártam már sokszor, fizetem a kiegészítő jegyet, a hivatalos menetrendben is benne van h wifis a busz, erre nem szolgáltatnak...

Mivel múlt héten egy olyan busszal mentem, amivel sokat járok, régebben ment is rajta a net, most meg ugyanaz volt, mint amit te leírtál, én írtam egy e-mailt a volánnak (egyébként Kecskemét-Eger járat volt, elég hosszú út), de még nem válaszoltak. Legközelebb majd kiderül h csináltak-e vmit.

A volánbusznak am facebook-oldala is van, oda is írhatsz. Vesztenivalód nincs.

2014. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Sohasem bírtam ezeket az olcsójánosokat. havi kétezer-egykészáz forintért már kapsz 8 giga mobilnetet ráadásul LTE-n. Komolyan az ilyen mávos volános lófa.sz wifikkel megéri szarakodni? Amit a fél busz vagy vonatkocsi akar egyszerre hazsnálni holott a letöltési sebessége kb 120 kilobit?

Amúgyis a pótjegyet nem a wifire fizeted, hanem mert kötelezően bevezették ha van wifi ha nincs...

2014. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megeheted a 8 gigás LTE-det, ha épp 20 km-es körzetben nincs település az Alföld közepén, akkor ott nem lesz gyors neted. Akár egy busz wifijén lógsz, akár a saját mobilneteden.
2014. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
érdekes, T-mobilnál havi 200Mb az ezer 90 forint...
2014. szept. 8. 06:17
 8/12 anonim ***** válasza:

na jó, de a te mobilnetedet nem osztja szét egy router mondjuk 5-10 embernek. szóval a sofőrnek igaza van...technológiailag megoldhatatlan, hogy egy 3G-s router kiszolgáljon egy egész buszt, pláne ott, ahol nincs is feltétlenül 3G-s lefedettség(bár szerencsére a vodafone ebben jobb egy kicsit). ha lenne az országban egy 90%-os LTE lefedettség, és 60 vagy 150 megás korlátlan netben meg tudnának egyezni a szolgáltatók a volán társaságokkal, na akkor lehetne kiszolgálni egy egész buszt az ország jó nagy részén.


másrészt nem csak emiatt fizeted a kiegészítő jegyet.(kár ebbe belemenni, hiszen mindenki tudja, hogy mondvacsinált okokkal burkolt áremelés...)

a lényeg, hogy az egyik része valóban az, hogy kiemelt szolgáltatást nyújtanak a buszon, de van egy másik része, ami pedig úgy hangzik, hogy abban az esetben emelt szintű még a busz, ha vonattal párhuzamosan közlekedik...ez is azért kicsit instabil pont ezen a vonalon, mert még szegedre igaz, de vásárhely-pest között azért elég esélytelen a közvetlen vasúti járat...


engem sokkal jobban irritál az a logika, hogy 100 km alatt egységesen 150 Ft-ot kell fizetni...tökmind1, hogy 20 km-t vagy 80 km-t megyek...persze azért egy vásárhely-szentes táv az elég sok busszal megoldható, na de most mi van, ha én a pesti busszal szeretnék menni, mert az jön épp...

2014. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szóval szívesen használnám a mobilnetemet, ha nem lenne olyan drága... Másik, ha nem WPA2-es wifire csatlakozok laptoppal, hanem nyíltre, akkor eleve aztmondja, hogy korlátozott kapcsoalt, nincs internethozzáférés, mert először a routeremet is jelszó nélkül használtam wifi-vel, és addig nem ette meg a laptop míg nem volt rajta jelszó, felmerül a kérdés, ez valami win7 bug? Mert ha ez a baj, hogy valamit csak át kell állítani, lett volna wifi a buszon.
2014. szept. 9. 08:38
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Válaszolt az volán (Agria volán) a bejelentésemre. Azt írták, hogy megvizsgálták a volán telepen a buszt, és valóban nem működött rajta rendesen a wifi, valószínűleg valaki átállíthatta. Azt is írták, hogy visszaállították, és a próba során már rendesen működött.

Ha nekem megoldódott így (ráadásul a Kecskemét-Eger járat még csak nem is pótdíjas), szerintem te is megpróbálhatod.

2014. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!