Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebből tényleg lehet bírósági...

Ebből tényleg lehet bírósági eljárás?

Figyelt kérdés

Lengyelországban tartózkodom és dolgozom jelenleg (2 hónapja). Hivatalos lakcímem nincs itt, csak bejelentett munkahelyem egy másik városban, mint ahol ma történt az eset.

Ma megbüntettek az ellenőrök, mert nem volt jegyem. Én leszálltam az egyik megállónál (amúgy is leszálltam volna), de utánam jöttek és nem engedtek el. Elkezdtek rángatni a karomnál fogva stb (még véraláfutásom is lett) és kérték a dokumentumaimat. Én nem adtam oda, mivel így viselkedtek, erre ők rendőrt hívtak. Nekik már megmutattam a dokumentumokat, kifizettem a büntetést, de az ellenőr azt mondta, hogy feljelent engem azért, mert megtagadtam a dokumentumok bemutatását. Én persze elmondtam, hogy fizikailag bántalmaztak, de az ellenőrnek adtak igazat.

Ebből tényleg lehet valami gondom vagy csak rám akartak ijeszteni?


2014. szept. 7. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A lengyel törvényeket nem ismerem, de itthon ez szabálysértés, a családomban történt már ilyen, kb. húszezer forint volt a büntetés.
2014. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a rángatással kezdték, véletlenül sem kérték előbb az idataidat... szánalmas vagy.
2014. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Amikor már kinyílt az ajtó, akkor kérte a jegyemet. Én továbbakartam sétálni, ők meg elkezdtek rángatni, hogy maradjak ott. Hozzáteszem, hogy nő vagyok és 3 nagydarab férfi volt ott. Utána mondták, hogy adjam a dokumentumokat oda, én meg mondtam, hogy nem.

Ha rendőrt hívnak, megmutatom. És így is volt, kijöttek a rendőrök, nekik megmutattam, kifizettem a bírságot, de aztán még mondta az egyik ellenőr, hogy eljárást indít ellenem, amiért nem mutattam meg a dokumentumokat.

2014. szept. 7. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
El ne hidd már, hogy foglalkoznak veled. Csak fenyegetett semmi más. És szerinted honnan akarnaj majd beidézni és hogyan hajtják be a büntetést? Sehonnan és sehogy. Külföldről nem idéz és behajtani sem tudja rajtad. Főként ha nem is tudják, hogy kint dolgozol.
2014. szept. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nem volt jegyed, meg akartak büntetni, te megpróbáltál kibújni a büntetés alól (ez is egy gerinctelenség, ha elkövet valamit az ember, vállalja a következményeit, ne legyen gyáva nyúl), és ezek után még te vagy felháborodva. Hát gratulálok ;)
2014. szept. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nagy kár hogy nem kaptál e mellé egy nagy pofont is


megtanultad volna, hogy lopni nem szép dolog

2014. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a lengyel jogszabályokat, de simán lehet, hogy ott igazoltatásra jogosultak az ellenőrök és így szabálysértés az, ha nem igazolod magadat nekik. Ergo igen, lehet belőle szabálysértési ügy és hála a bel- és igazságügyi együttműködésnek, jó eséllyel be is hajthatják majd rajtad. Szóval külföldön, ha nem ismered a jogszabályokat,akkor bizony jobb ennél óvatosabbnak lenni és nem sajnálni pár szaros zloty-t egy hitvány jegyre.
2014. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy sajnáltam. Aznap többször is mentem valahova és lyukasztottam jegyet. Hazafele nem volt apróm. Itt a villamoson vannak automaták és nem lehet papírpénzzel fizetni, csak apróval. Igaz, elmehettem volna egy boltba felváltani, de nem volt a közelben. Tudom, hogy ez senkit nem érdekel, csak azért mondtam, hogy alapvetően nem szokásom bliccelni.
2014. szept. 7. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:

" és hála a bel- és igazságügyi együttműködésnek, jó eséllyel be is hajthatják majd rajtad."


Igen ezt mondják de a valóságban ez eléggé kérdéses, hogy működik-e.

2014. szept. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!