Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten egy hétre milyen...

Budapesten egy hétre milyen jegyet vagy bérletet a legelőnyősebb vásárolni?

Figyelt kérdés
Talán a "Félhavi (15 napos) Budapest-bérlet közoktatásban" az, ami a legjobbnak tűnik, ugyanis annak ellenére, hogy nem használnám ki teljesen, az ára a legmegfelelőbb. Van esetleg ennél is kedvezőbb lehetőség egy hétre, az árat tekintve?

2014. szept. 12. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha diák vagy, akkor ez a jó választás szerintem is.
2014. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Külföldről érkező egyetemista vagyok, kirándulni mennék.
2014. szept. 12. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem, ha egyetemista vagy, akkor nem közoktatásban, hanem felsőoktatásban tanulsz, tehát nem lesz jó. Vegyél sima hetijegyet.
2014. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha van diákod, akkor mindenképpen ez a félhavi éri meg.

De közoktatásban tanulsz, tehát középiskolában?

Mert egy ideje már elkülöníti ezt a BKV, árak ugyanazok, de felsőoktatásos diákkal csak felsőoktatásos diákbérletet vehetsz, középiskolai diákkal pedig csak közoktatásost. Ha rosszat veszel, és észreveszik, akkor büntetnek.

2014. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja tényleg, most látom, hogy leírtad, egyetemista vagy :D


Akkor vegyél felsőoktatásos egész havi bérletet, árban még mindig megéri (3450 Ft, a hetijegy majdnem 5000 Ft), hiába csak a negyedét használod el az érvényességének.

2014. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) Igen, ezért is kérdeztem, mert láttam, hogy ha még havi bérletet is veszek, jobban megéri, mint a hetijegy... nekem ez fura. :O
2014. szept. 12. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért fura? A hetijegyre nincs diákkedvezmény, nem fizet utána árkiegészítést az állam, hiszen leginkább turisták vennék, nem a támogatások fő célcsoportját jelentő helyi diákság. A havi bérletre viszont 67,5% kedvezmény jár, ráadásul a teljesárú változata is csak kétszerese a hetijegyének, így összességében a diák havibérlet olcsóbb, mint a teljesárú hetijegy.
2014. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert ahol én lakom egy havi teljes árú bérlet minden vonalra 5000 Ft körül van.

De valamilyen szinten érthetőek a Budapesti jegyárak is, hiszen főváros és egyben turisztikai hely is.

Köszönök minden információt! :D

2014. szept. 12. 15:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Na jó, de a Pesten átlagosan számolva egy kerület lakossága annyi, mint egy megyeszékhely/megyei jogú város.

Mégsem 23-szor annyiba kerül a bérlet, mint a városodban, ami elég jó üzlet szerintem, tekintve, hogy mennyivel több vonalat használhatsz Pesten, mint mondjuk Kecskeméten.

2014. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Pesten, "a" nélkül :)
2014. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!