Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » NAGYI INVÁZIÓ. Honnan jön ez...

NAGYI INVÁZIÓ. Honnan jön ez a sok nagyi és miért akadályozzák a nap 24 órájában a közlekedést? És miért nem bírják ki anélkül, hogy beszólnának valakinek?

Figyelt kérdés
Sok ember panaszkodott már nekem erről és nekem is ez a saját tapasztalatom. Bárhova megyek nagyik várakoztatnak meg, beszólnak mindenkinek(már gyerekes anyukának is hallottam beleszólni a nevelésébe BKV buszon) és foglalják a helyet a legforgalmasabb időpontokban. Menne dolgozni az ember hulla fáradtan, és végig kell állnia a reggeli és esti tömegnyomorban az egy órás busz utat, mert a nagyiknak feltétlen reggel 7kor és este 5kor kell piacra menni...

#közlekedés #BKV #akadály #nagyi invázió #kötöszködős nagyik
2014. okt. 6. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vénasszonyok nyara...
2014. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Én speciel tisztelem az időseket és segítem is a közlekedésüket, többségük megszolgált érte. Azonban ahogyan fiatalból, úgy idősből is sokféle ember van: van, aki talpraesettebb, van, aki koránál vagy személyiségénél fogva esetlenebb. Van, aki magányában befordul és kötekedővé válik, van, aki barátkozóssá. És van, aki belátja, hogy fél 10-kor is ugyanolyan jó bevásárolni a piacon, mint háromnegyedkor, míg van, akinek orvoshoz kell mennie időpontra.


Úgy gondolom, egy kis kölcsönös toleranciával és empátiával abszolút kezelhetőek az általad leírt problémák.


És ha mindenképp rágódni akarsz valamin az idősekkel kapcsolatban, akkor itt a gumicsont: vajon miért nem sikerült még kétharmados támogatottság mellett sem racionalizálni az idősek utazási kedvezményrendszerét?

2014. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De miért gondolod, hogy mind piacra megy? Figyi ezernyi dolga lehet egy nagymamának, nagypapának. Orvoshoz menni, unokákatt óvodába, iskolába vinni, pl. ilyesmi. A helyet pedig nem kötelező átadni, az csak egy gesztus. Bevallom én nem szoktam soha, ha a BKV-t választom a nappali csúcsforgalom miatt.


De biztos piacra igyekvő is van, azok korán nyitnak és akkor ajánlatos sok piacra menni, hogy mindent megtudjon venni, ne vigyék később el előle, valamint szép árut kapjon. Meg az idősek alapból nem álomszuszékok. Korán fekszenek, korán kelnek.


Közrejátszhat az is, hogy pl. a csúcsforgalomban a legbiztonságosabb menni nekik. Nem tudják megvédeni magukat, csúcsban pedig ilyenre legalább nem kell számítani. A cigányok pl. pont az idősebbekre mennek legjobban.

2014. okt. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt én is szeretem mikor a villamos nem jár, a busz tömve annyira hogy éppen csak az ajtóba felférek, ráadásul melóba megyek. Aztán mikor leszállok és az ajtó mellé állok hogy leengedjem a népet és vissza tudjak szállni, azonnal megindulnak fel a mamik, szarnak is rá hogy én visszaszállnék, vagy hogy mások még lefele jönnek.
2014. okt. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés és jól megfogalmazva.

Azért szólogatnak be, mert ők "nagy" élettapasztalattal bírnak mindennel kapcsolatban, ezért megtehetik (?), valamint a környezetétől tanulnak - még öreg korukban is...

Logikátlan a gondolkodásuk az tuti: az is baj nekik, ha kedvesen átadod a helyed, de az is, ha nem. Sosem mérik fel a teherbírásukat ("segítsen kedves levenni a kiskocsimat" című mondatok ugye mindenkinek ismerős?). Röviden: nekik mindent lehet - sajnos.

2014. okt. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 Azért gondolom, hogy mind piacra megy, mert az egyik elkezdett mesélni, és elárulta, hogy ő csak azért utazik 40 percet, mert kb a másik piacon 5Ft-al olcsóbb a krumpli. Amúgy nem kell ennyire véresen komolyan venned a kérdést. :D Mindig egyedül vannak, sose unokával! Vagy párban egy másik nagyival, csevegnek, sosincs semmi bajuk látszólag, tehát orvosra sincs szükségük. Mondjuk ha rendelőbe járok mindig kb csak nénike van akik még csak nem is köhögnek, nem fáj semmilyük, de jól elnevetgélnek egy másik nénikével amíg várakoznak, aztán amikor behívják őket lehet várni 1 órát... mindig ez van.
2014. okt. 7. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, ha nem veszi senki sértésnek, a rendelős dolog a másik. én is jártam már úgy. lehet vitatkozni a helyátadáson, hogy mennyire illendő stb. én úgy vagyok vele, ha van hely a járművön, csak mondjuk 2 székkel hátrébb, akkor nem kelek fel, bár ez is helyzet válogatja, nyilván mikor előtte jól elfáradtam, akkor inkább ülök, ha tehetem, régebben a térdemet is műtötték, és miután már tudtam magamtól járni, mégiscsak kellemetlen még egy darabig. ekkor is volt egy szituáció villamoson, hogy a mögöttem lévő öregúr ütögette a hátamat, hogy nézzek már oldalra, ott áll egy idős nő, adjam már át a helyemet neki...akkor még éppen az volt a szerencse, hogy utána pont szálltam, de ha nem így lett volna, nem biztos, hogy fél lábon szenvedtem volna...de persze, ha úgy vagyok, én azért megpróbálok udvarias lenni.
2014. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A "segítsen már felvinni a kiskocsimat"-tal kapcsolatban én sem értem őket. A legtöbbször csak neki nehéz a kocsi, én kisujjal felrakom a buszra. De csomószor volt olyan, hogy meglepődtem, hogy milyen baromi nehéz a kocsi, szerintem kb 10-15 kg-ost is vittem már fel valakinek. Na most ennek mi értelme van? Esélye sincsen egyedül felemelni, vagy akár egy nyomorult járdaszegélyre felhúzni, de csurig pakolja. Gratulálok...
2014. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszer azt hallottam a kalauzoktól - és tuti nem kamuztak -, hogy bontott téglát vitt egyszer egy öreg az utazása során a kiskocsin. Szuper...
2014. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Öregszik az ország, ez van, egyre több a nyugdíjas. Pár év múlva még több lesz. Élvezd ki, amíg csak ennyi nagyi van.

A buszon meg ha tömegnyomor van, akkor úgyis mindegy, hány nagyi utazik, még az első üléssorig sem jutsz el.

2014. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!