Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem lehet igénybe venni...

Miért nem lehet igénybe venni a siklót Budapest-bérlettel? Régen,30-40 évvel ezelőtt tudtommal még lehetett.

Figyelt kérdés

Nemrég utazni szerettem volna rajta, mondtam a kasszánál, hogy van bérletem (9500 ft) erre mondták hogy az nem jó, fizessek pluszban 1700 ft-ot a retúrjegyért. Az is egy tömegközlekedési eszköz, méghozzá a Budavári palota felé, Budapest területén belül... És a fenntartása is a mi adóforintjainkból megy.

Nem tudják ezek, hol húzzák még le az embert.


2014. okt. 24. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az gyakorlatilag turista látványosság. Azt a pár métert gyalog simán meg lehet tenni.
2014. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tömegközlekedésnek nem gondolnám, ahhoz kicsi a szállítókapacitása, ez inkább látványosság, mármint amit onnan látsz.
2014. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A budavári siklót a II. világháborús megrongálódása után 1986. június 4-én adták át, tehát 28 éve, vagyis 30-40 éve senki nem tudott rajta utazni. Én utaztam rajta a megnyitás után nem sokkal, akkor sem lehetett BKV-bérlettel utazni rajta, emlékeim szerint 2 Ft-os villamosjegyár mellett kb. 10-15 Ft volt rá a jegy egy útra.
2014. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Tömegközlekedés, persze, mint ahogy a repülőgép is az, aztán jó hülyének néznének, ha mutogatnád a BB-t, hogy te Bp határáig ingyen szeretnél repülni.

Egyszerűen nem közszolgáltatás. Mint ahogy a libegő sem. Nem azért használja senki, mert el akar jutni A-ból B-be, tehát nem utazási igényt elégít ki, hanem kulturális/turisztikai igényt. És elég szép bevételt hoz, amit teljesen jogosan szednek be. Csak nem magánkézben van, aminek akár örülhetnénk is. Te meg, ha ennyiért nem kell, el tudsz jutni a várba másképp is, akár BKK-val, akár a lábaidon.

De nem is értem, mégis mit gondoltál, hogy 1700 a jegy, de te odamész bármilyen bérlettel és utazgathatsz rajta egész nap? A bérlet feltételei között ott van, hogy használható a siklóra? Nem. A közértben is mész panaszkodni, hogy hát a parizer mellé adhatnának ingyen kenyeret is, miért húzzák le az embert?

2014. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem "pluszban" fizeted, hanem ez szimplán nem egy tömegközlekedési eszköz.
2014. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1986-os újjáépítése óta soha nem lehetett igénybe venni a siklót bérlettel. Nem, barátom, nem azért, mert gonosz a Fővárosi Tanács/Közgyűlés/BKV/BKK, hanem mert így lehet elviselhető szinten tartani az utasforgalmat. Így is gyakori a sorbanállás folyamatos üzem mellett, mi lenne, ha a bérletet is elfogadnák? Ráadásul a műemléki jelleg miatt igazán nem is bővíthető a kapacitás.


Amúgy meg mehetsz a 16-os busszal is, de sétálva igazán hangulatos felmenni. És a Dózsa György térről is feljuthatsz lifttel (100 Ft), ahogyan idővel majd a Vízhordó lépcső melletti mozgólépcsővel is.

2014. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#7-nél a pont. A mai megemelt jegyárak mellett is kígyózik a sikló előtt a sor. Bérlettel túl sok utas lenne amit nem tudna kiszolgálni.
2014. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg tervezik a közeljövőben a Gellért hegyre is sikló építését. Az gyorsabb és nagyobb kapacitású lenne, mert a turistabuszok forgalmát váltaná ki. A várba jó sok lift és mozgólépcső fog majd felvinni.
2014. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm a válaszát! Szerencsére több értelmes válasz született, mint provokatív.
2014. okt. 24. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!