Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lejárt diákkal tudok továbbra...

Lejárt diákkal tudok továbbra is venni diákbérletet?

Figyelt kérdés
Ha például szerzek érvényes felsőoktatási matricát, akkor meg tudom így úszni a dolgot?

2014. okt. 25. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetséges, de ha egyszer lebuksz vele, az nagyon csúnyán végződik. Nem biztos, hogy megérné kockáztatni.
2014. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom amúgy az automata jegykiadó rendszer kiad bérletet, a most lejáró diákom alapján? Amúgy az ellenőrök csak a diákot nézik ált, vagy a bérletet.
2014. okt. 25. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmid, akkor csak azért vágnak meg. Ha csaláson fognak, az már büntetőügy. Kicsit rázósabb. Érdemes kockáztatni?
2014. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ajaj jogos. :S akkor annyivel többet ki kell adnom bérletért.
2014. okt. 25. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Btk.274.paragrafus alapján 3 évet lehet kapni közokirat-hamisításért. Szerintem ne trükközz azzal a matricával...
2014. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudsz, mivel a vásárláshoz csak egy igazolványszámra van szükséged. Senki nem ellenőrzi, hogy az milyen szám, szépen kiadják.

Az ellenőr persze kérheti a kedvezményre jogosító igazolványt is, akkor pedig szívás van. Nem lehet csak úgy szerezni matricát, mindegyik sorszámozott, és az intézmény kódja is rajta van, tehát azonnal kibukik, ha nem egyezik.

2014. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek. :)
2014. okt. 25. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Buszra,metrora felszallashoz jo a kamu diakberlet,de ha ellenor jon,akkor ciki van.Bp-re van rendes berletem,de a kornyeki elsoajtozashoz jo a diakberlet is,miota ez van,lekoptak az ellenorok. Mellesleg az utobbi egy honapban csak buszsoforok meg suttyo biztiorok lattak a 9500-os berletemet,hova tuntek az ellenorok?!
2015. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!