Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hívják még mindig...

Miért hívják még mindig közvágóhídnak a REákóczi híd pesti hídfőjét?

Figyelt kérdés

Tudtommal már nem üzemel. (vagy igen?)

MÜPA, Nemzeti színház vagy Soroksári út sokkal jobb név lenne a hely/megálló jelölésére. Sztem.


2014. okt. 25. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szted.

Szerintem meg a Soroksári út kellően hosszú ahhoz, hogy egy nagy csomópont neve legyen, a MÜPA és a Nemzeti színház meg elég vicces lenne egy tőle fél km-re lévő HÉV megálló nevének...

Amúgy is célszerűbb lenne a közterületek neveit úgy hagyni, ahogy az emberek ismerik. Az a terület évtizedek óta Közvágóhíd...

2014. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem üzemel, de attól még az épületeggyüttes ott van. Vagy a Deák téren még mindig ott magyaráz Deák Ferenc? A Hősök terén hány hőst láttál ma? :)


Ez egy bejáratott, közismert elnevezés, ráadásul a csomópont elnyújtottsága miatt nehéz lenne jobb közös nevezőt találni.

Ráadásul az általad javasoltak már foglalt elnevezések: Soroksári út néven vasútállomás létezik már, míg a Műpa a (igaz, jogilag nem létező) Millenniumi Kulturális Központ része, e terület márpedig a 2-es vonalat nézve pont a hasonnevű villamosmegállóhoz esik közelebb, így célszerűtlen lenne átkeresztelni erre a 2-es végállomását.


Egyébként e névproblémára reflektálva a Balázs Mór Terv már Danubius vasútállomás néven említi az itt létesítendő metró-vasút-villamos intermodális csomópontot. De ugye évek, évtizedek telhetnek még el a megvalósításig, ami a nevezéktanban is hozhat változásokat.

2014. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ötven éve az eredeti funkció nem üzemel.

ez a név már mondhatni ikon...

olyan, mint a hizlalópályaudvar.. fogadok senki nem tudja hol van, nem is úgy működik, ahogy kitalálták, mégis az a neve(Horog utca)

ott van az Osztapenkó elágazás.. huszonöt éve nem áll ott a szobor, de minden taxis tudja, hogy hová kell vinni az utast, ha azt mondja osztapenko...kiteszi a Sasadi sarkon...

2014. okt. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, bántja a szememet: épületegyüttest kívántam írni.
2014. okt. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2008-12-ig csak simán Vágóhíd volt a neve. Amúgy relatív dolog, sokáig ahogy írták korábban is közvágóhídként volt jelölve. A buszok azt hiszem "Soroksári út" megállóval a villamos meg "Lágymányosi híd" néven futott. A Hévnél meg simán Vágóhíd volt az elnevezés.


Ezeket próbálták egyesíteni, így mint csomópontot jelölve a Közvágóhidat. Az kérdés mennyire sikeres ez így, egyrészt, átszállásnál egyszerűbb hogy Közvágóhíd-közvágóhíd, csak mellette ott van az, hogy az egyes megállók között van 2 megállónyi távolság, lásd H6 és H7 megállói.


"elég vicces lenne egy tőle fél km-re lévő HÉV megálló nevének..."

Pont ebből kiindulva, kicsit félrevezető a H7-es hévnek a Közvágóhíd elnevezés, mikor az meg közvetlenül a Müpa mellett áll meg.


De alapvetően meg annyira édes mindegy, felőlem a Moszkva tér is maradhatott volna az ami, csak az embereket szivatják vele feleslegesen, mert lehet menni új lakcímet csináltatni. Vagy ami nekem jobba szúrta a szemem, hogy miért lett Rákóczi híd a Lágymányosi hídból. Persze, szép, és jó, gondom sincs vele, de pont ugyanúgy nem volt gond az előző elnevezéssel sem.

2014. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!