Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utasszállító repülőgépen a...

Utasszállító repülőgépen a három fehér csíkos vállap a pilóta vagy a másodpilóta rangjelzése?

Figyelt kérdés
Illetve érdekelne, h a másodpilótábol lesz később a pilóta, vagy hogy van ez?
2014. nov. 16. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Na álljunk meg, akit utasszállító gépen beengednek a pilótaülésbe vezetni az a típusra már teljesen kiképzett, több ezer repült órával rendelkező pilóta.

Ilyenkor lényegtelen, hogy melyik székben ül, mindig van egy repülő pilóta és egy ellenőrző. Gyakran a "másodpilóta" száll fel vagy le a géppel a kapitány csak ellenőriz.

Ezzel ki is térnék a második pontra, a baloldali székben ül a kapitány, neki van négy csíkja, a jobboldali székben az első tiszt neki van három csíkja. Mindketten pilóták, csak a kapitánynak már több repült órája van a "lábában". Általában 5-10 év alatt lehet "összerepülni" annyi órát, hogy valaki átkerüljön kapitánynak. Hozzáteszem ma már a kapitányi pozíció sok szempontból csak jelképes, régen tényleg ő volt a főnök, ma már egy első tiszt bármikor felülbírálhatja a döntését, ha például a gép helyzete és az utasok biztonsága megkívánja, erre külön képzik is a pilótákat, tehát ne legyen egy zsarnokoskodó kapitány, mert az gyakran vezetett már tömegszerencsétlenséghez. Pl. Van Zanten kapitány a KLM egyik legismertebb arca, kapitánya, és legnagyobb bunkója volt, az ő önfejűségének köszönhető jobbára a Tenerifei légi katasztrófa 1977-ben, mikor az első tisztjét felülbírálva, és a forgalmi irányítók egyértelmű engedélye nélkül megpróbált felszállni a tejködben a 747-esével, miközben még a kifutópályán taxizott egy másik PanAm-es 747-es is, sejtheted a végeredményt: 583 halott, és a polgári légi közlekedés legnagyobb (eddigi) katasztrófája.

2014. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A stewardessek között láttam két férfit, mindkettő huszonéves, és nekik láttam a vállukon ezt a vállapot.Nem tudtam eldönteni kik lehetnek...
2014. nov. 18. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem meglep, elvileg a három csík a az első tiszté, a személyzet többi tagja viselhet kétcsíkosat.
2014. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Kedves első, pilótaülésbe 200 repült órával is be szoktak engedni embereket, és nekik 3 csíkjuk van... :)
2014. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A férfi stewardok is hordhatnak vállapot? Két fehér csíkos vállapot sok férfi stewardon láttam. Ők tartják a biztonsági bemutatót felszállás előtt?
2014. dec. 4. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!