Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Városi buszokon miért nincs...

Városi buszokon miért nincs elválasztva a vezetőfülke az utastértől?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen más hőmérséklet kell az ingben, rajta mellényben járművet vezető embernek, mint a nagykabátos, csomagokat cipelő, egymás hegyére-hátára zsúfolt embereknek....
2014. nov. 19. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mert a vezetőnek gyakran kell kommunikálnia az utasokkal pl. jegyeladás, információkérés esetén és ebben egy plexifal speciel akadályt képez. A hőmérséklet problémáját egy egyszerű kétzónás klímával orvosolni lehet.
2014. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért nincs? Nem értem a kérdésedet. Bp.-en el van választva, ez igaz, az újjonnan vett, használt buszokra is (mert ahonnan vették őket, ott nem voltak elválasztva).
2014. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Fiatal felnőtt nő vagyok, és köztünk előfordul, akinek melegben, fülledt levegőben sokáig állva leesik a vérnyomása, rosszul lesz, el is ájulhat. És nem 23 fokban akarok nagykabátban állni a tömegben!!!



És a kétzónás klíma valahol működik is?

Volvo 7900-ben?


Mert a Volános BKK Man-okban nem... Múltkor annyi helyem volt, hogy lekapjam a kabátomat, de melegem volt...

2014. nov. 19. 18:23
 4/18 A kérdező kommentje:
A kommunikáció problémájára pl a Combinókon láthatunk egy használható megoldást!!!
2014. nov. 19. 18:24
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

"És nem 23 fokban akarok nagykabátban állni a tömegben!!!"


Járj gyalog.

2014. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de szerintem valós probléma ez!!!


Örülj neki, ha neked nincs légszomjad, nem szédülsz el, de nem is bágyadsz el plusz nem izzad rád a póló.


Más nem tudott még ennyire alkalmazkodni a modern, 50 éve létező, egészségtelen és természetellenes körülményekhez, de személygépkocsija nincs.

2014. nov. 20. 16:08
 7/18 anonim ***** válasza:

Most mi a problémád?

Buszvezető vagy, vagy utas?

Bár a válaszodból ítélve, utas, mert utasként panaszkodsz, de maga a kérdés olyan, mintha a buszvezetők nézőpontjából panaszkodnál.

Az a tanácsom, hogy higgadj le, utána írd le részletesen, mi is a problémád, mert így, eléggé nagy katyvasz az egész kérdésed.

2014. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ebben mi a katyvasz és mi a nyugtalanság...

Egyes válaszok stílusában viszont van kivetni való.....



Az utasok összezsúfolva, sokszor csomagokkal állnak nagykabátban, a vezető pedig ülőmunkát végez és nyilván nem nagykabátban, hanem ingben, rajta mellény esetleg pulóver.

Mindkét tevékenységhez más-más hőmérséklet dukál.


A plázákban is örök gond a hőmérséklet, mindenki karjára vetett kabátban járkál (mellé a csomagok), aki meg magán hagyja a kabátot, annak néha vörös az arca. :D

A különbség az, hogy tömegben meg mikor kapaszkodni kell, nem opció a levett kabát.



Ezen mit nem lehet érteni? :D



A Combino-n kis ablak van, a vezető azt kinyitja és lőn tud kommunikálni.

Busznál is el tudnám ezt képzelni. Jegyeladáshoz is jó...

2014. nov. 20. 16:31
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Tehát fogalmazzuk át a problémádat, hogy a többiek is értsék: Neked meleged van a buszokon telente, ha jól értem. Azt szeretnéd, hogy csak a járművezetőnél legyen fűtés elöl, míg az utastérben ne.

Nos mit szépítsük, ez a kérésed baromira nem lenne népszerű az utasok többségének szemében. Mellesleg nálunk falun (Szeged),van olyan, hogy kiadnak forgalomba fűtés nélküli kocsit, hát oda is lehet fagyni a kapaszkodóhoz, tehát én sem rajonganék az ötletedért.

A BKV-BKK mondjuk biztos ürülne, ha több ilyen utasa lenne, elvégre a fűtés akár ötödével is megdobja a buszok fogyasztását, de jelenleg épp az a kitűzött cél, hogy lehetőleg csak működő fűtésű járműveket adjanak ki forgalomba.

Ja és mielőtt elsütöd az örök klasszikus a "busz nem melegedő" megjegyzést, azért van olyan utas, aki 15-20 percet is utazik a buszon, mielőtt leszáll, és neki azért nem mindegy, hogy -10 vagy +15 fokban kell eltöltenie ezt az időt.

2014. nov. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szándékosan forgatod ki a szavam vagy ... nem értem a reakciódat.



Legyen fűtött az utastér is.

De még mindig más hőmérsékletet igényel az ülőmunkát végző ember, akinek ráadásul baromira nem kellene, hogy elgémberedjenek a tagjai a hűvöstől, mint a nagykabátban, melegben álló ember.

Nem tudok konkrét hőfokokat - magamon is csak azt tapasztalom, hogy plázában, postán rámég a kabát és MÁSRA IS!!!! -, de legyen az utastér hasraütés szerűen 15 fok, míg a vezetőfülke 21 fok.


Egyébként állj a lakásodban mozdulatlanul 20-30 percet kabátban.

2014. nov. 20. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!