Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miben jobb a prágai tömegközle...

Miben jobb a prágai tömegközlekedés, mint a budapesti?

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem rég voltam Prágában.

Igaz, nem utaztam a helyi tömegközlekedéssel, így csak arról tudok beszélni, amit láttam:

1. Csak alacsonyadlós buszok (bár lehet, hogy ebben tévedek).

2. Több a füvesített villamos szakasz.

3. A villamosok, egymás mögé is beállnak - a megállókban (nálunk, csak a buszoknál van ez így).

4. Elektronikus jegyrendszer (igaz, ezt, csak a világhálón olvastam, ki nem próbáltam, de a metrónál, működik a beléptetőkapu).

Viszont, Futárhoz hasonló kijelzőt, nem láttam.

2014. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mindenben.
2014. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már az is elég, hogy rájöttek, hogy előbb kell rendbe tenni az első három metrót, meghosszabbítgatni, ameddig a város fejlődése már megkívánja, stb - mint belekezdeni a következőbe.


Látható, hogy itthon még az a politika, hogy inkább hagyjuk a régit félkészen, és átadunk egy újat, mert az nagyobb presztízs. Mindhárom "régi" metrónkkal lenne mit tenni. M1 - meghosszabbítás. M2 - összekötés HÉV-vel, rákosmentei, kőbányai leágazás. M3 - meghosszabbítás mindkét végén, felújítás. Erre most lett egy negyedik is, ami megint kívánná a meghosszabbítást mindkét végén. Deeeeee már kezdjük az 5-ös első szakaszát, ami szintén nem lesz befejezve úgy 10-20 évig! Bravó!

2014. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#1: Én 2 éve voltam Prágában, azóta nem tudom, mi változott. Akkor volt magaspadlós busz is. Nem volt elektronikus a jegyrendszer, de idő alapú volt, és voltak már Futár-szerű kijelzők is. Azért tud 2 villamos beállni egyszerre a megállóba, mert sok viszonylat szóló kocsival közlekedik.
2014. nov. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kedves 1. válaszoló. Én voltam prágában és vanna ott is kijelzők, persze nem mindenhol, de pl. Barrandov (külváros) felé van. Lehet, ott pont nem voltál, csak ki-javítottalak.

Visssza térve a kérdésre...

Gyakoribban járnak a buszok és a villamososk és több helyen is megy akár 5-6 villamos egy útvonalon.

2017. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

A villamosok nem mennek 10-el a váltókon, mint itthon és tényleg sokkal dinamikusabbak, mindenhol elsőbbségük van. Az elektronikus jegyrendszer tényleg jobb még, de minden más tekintetben sokkal rosszabb a prágai közlekedés:


Minden sokkal ritkábban jár, mint itthon.

A külvárosok közlekedése kevésbé jó.

A villamosok és metrók régiek, a megállók lepukkantak.

2017. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Prágában a tömegközlekedés alapja a metró meg a villamos. Ott a metróépítéssel párhuzamosan nem verték szét a villamoshálózatot mint Pesten. Tény hogy nincs olyan lefedettség mint nálunk, meg kicsit ritkábban is járnak a járművek, cserébe nem kell annyit átszállni meg a tuják nagyságrendileg gyorsabbak mint itt. Tény hogy elég sok T3-as jár még meg orosz metrók is vannak, de az állapotuk össze sem hasonlítható a 3-as metró kocsijaival. Jobb, olcsóbb a jegyrendszer. Vannak hibák, de a rendszer jobban működik. Ennek ékes bizonyítéka az, hogy amikor az árvíz leállította a metróhálózatot, nem bénult le a város. Képzeld Budapestet, ahol hónapokra leáll a 2-es meg a 3as metró...
2017. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!