Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkv ellenőröknek nem kell...

A bkv ellenőröknek nem kell maguknál tartani egy meghatalmazást, amivel fel vannak jogosítva a bérletek, jegyek ellenőrzésére? Mert csak egy karszalagjuk van, és a lóg a nyakukban valamiféle igazolvány is.

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minek meghatalmazás, ha ott az igazolvány?
2014. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké. De hogy van hivatalosan. Én úgy tudom, hogy kell lenni meghatalmazásuknak is.
2014. nov. 22. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérésedre az igazolványát meg kell mutatnia. De meghatalmazás minek kellene? Az utazási feltételekben benne van, hogy hol ellenőrizhetnek és fel kell mutatnod az utazásra jogosító iratot (jegy, bérlet, kedvezményre jogosító igazolás stb.). Ha ezt nem fogadod el, akkor az utazásban nem vehetsz részt.


Egyebekben, ha van jegyed, bérleted stb. nem mindegy, hogy az ellenőrnek van-e meghatalmazása? Amikor megyek be a metrón felemelem a bérletem és egyáltalán nem gondolkodom azon, hogy az ott álló biztonságiak vajon nem-e álbiztonságiak. Amikor felszáll egy ellenőrnek látszó személy a buszra és megmutatom a bérletem és továbbáll, akkor sem szoktam azon gondolkodni, hogy most ez egy álellenőr volt-e...

2014. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azon kellene gondolkozni, hogy miért tartunk még mindig ott, hogy egy tömegközlekedési eszközre ellenőr kell...
2014. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nálunk sokkal civilizáltabb nyugati országokban is van ahol sokkal magasabb a fizetési hajlandóság. Pont itt ne legyen, ahol nemzeti sport a bliccelés?
2014. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Na igen, a megfelelő nemzeti sport kiválasztása sem az erősségünk, pl foci, bliccelés :D
2014. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezzel az erővel én is elkérhetem a bérletet, jegyet, és ha nincs, akkor meg lehúzlak egy kis zsével.
2014. nov. 23. 12:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát baromira nem, mert karszalag és igazolvány nélkül hülye aki átadja a bérletét... Neked meg az nem lesz.

Amúgy pedig ezen az elven egy meghatalmazást sem olyan nehéz hamisítani...

2014. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ezzel az erővel én is elkérhetem a bérletet, jegyet, és ha nincs, akkor meg lehúzlak egy kis zsével."

Adsz róla átvételi elismervényt is, vagy ha nem fizetek, akkor adsz csekket? :D

2014. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem, csak megegyezünk, hogy adsz nekem 3000 ft-ot zsebbe, cserébe nem bűntetlek meg 16 ezerrel
2014. nov. 23. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!