Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az első ajtós buszvezetőknek...

Az első ajtós buszvezetőknek nem gáz, ha valaki a hátsó ajtón száll fel és neki le kell szállítania? Voltak már ebből balhék?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl részegekre, csövesekre!

2014. nov. 24. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki gáz, ez is a feladatai közé tartozik. Az utasok szoktak inkább morgolódni, mert addig áll a busz. Igaz, ez néhány perc, mégis hőbörögnek.
2014. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ez a feladata. Láttam olyat, hogy addig nem indult el a busz, amíg nem ment előre az illető, hogy felmutassa a jegyét/bérletét. Még nem megy mindenkinek az alkalmazkodás, sajnos.
2014. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok, de biztos nem kellemes a vezetőnek ez a teher, hogy neki kell leszállítania ezeket az "elemeket". Végülis ő nem biztonsági őr. Legalább több fizut kapnak az "első ajtósok"?
2014. nov. 24. 09:39
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Én már arra is láttam példát, hogy a busz addig nem nyitotta ki a hátsó ajtókat (így a leszállóknak is várakozni kellett), ameddig a hátul felszállni akarók nem sétáltak az első ajtóhoz.


Egyébként szerintem biztosan nagyon ritkák ebből a balhék, mert a legtöbb utasnak van egy alap kultúrája, és neki sem érdeke, hogy ott álljon a busz perceket emiatt, vagy hogy valaki ennyire pofátlanul blicceljen például, így ilyen helyzetekben mindig vannak, akik kiállnak a buszsofőr mellett és segítenek neki letessékelni a nem kívánt utast.

2014. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
A buszon ül harminc, munkába igyekvő utas. Felszáll egy hátul, egyértelműen bliccelni akar. A sofőr addig nem indul, amíg előre nem megy. Szerinted hányan vernék meg, ha elkezdene balhézni?
2014. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Semmivel több pénzt nem kapnak, akik elsőajtóznak. Ott fent a bkk-nál úgy gondolják, az ajtógombok nyomkodása mellett igazán nem meló nézni a jegyeket/bérleteket, esetleg eladni 1-2 jegyet és összezörrenni az aljanéppel, akik ezek felmutatását vagy megvásárlását megtagadva utazna...
2014. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, itt Dániában remekül megy. A bérletét mindenki előkészíti, jegyet pedig ritkán vesznek. Otthon is lehet kapni tömbjegyet, aki ritkábban utazik, tart egyet otthon, és azzal utazhat. Semmi varázslat nincs ebben, csak intelligencia kell hozzá az utasok részéről.
2014. nov. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os: egyetértek. Én nem vagyok buszvezető, de belegondolva biztos, hogy stresszesebb, mint a nem első ajtós buszokat vezetni.
2014. nov. 24. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs teljesen jól megszervezve ez, mert a járművezetőknél, sem mindig lehet jegyet venni. Kéne egy kis jegyautomata: a BKK, megoldotta a szabványjegyeket, így már, csak nyomtatni és azonnal, lyukasztani kell. A kártyával való fizetés is megoldódna, mert nem szükséges, mindenkinek az apróval bajlódnia. Ha sima, készpénzes fizetésről van szó, akkor is: az automatában lenne.

Az első ajtós felszállásnál, a beléptetési lengővillák is hiányoznak (jobbak, mint a forgóvillák).

A 200E járaton (is) az a gond, hogy ott, nem oldották meg, az első és a hátsó ajtós felszállási rendet (volt ilyen, Bp.-en, még az IK280 buszokon is): sokkal gyorsabb lenne az utascsere.

2014. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A szervezetlenség, az utasok, a de-ugyanmár-ez-kinek-a-feladata és még sorolhatnám a problémákat. (Na de például az egyik garázsban, nem nevezném meg melyikben, napok óta az van kiírva a jegyesek irodájának ajtajára, hogy elfogyott a jegy. Így elég nehéz a sofőröknek felvenni, hogy eladhassanak) És a jóképességű utasok, akiket szokás birkáknak hívni... Külföldön természetesen nem ilyenek veszik igénybe a szolgáltatást, hanem fizetni akaró utasok. És nem vásárolt diplomás, a magyar kult.közlekedéshez egyáltalán nem értő mérnökök bólogatnak a számítógépek mögött.
2014. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!