Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ennyire paraszt néhány...

Miért ennyire paraszt néhány buszsofőr? Vagy azért ilyenek, mert nem a saját kocsijuk és leszarják?

Figyelt kérdés

Példa 1:

megyek a városban, mögöttem senki, jobbra irányjelzőzik a busz, aztán mikor közeledem, kibassza az indexet balra, és egyből indul elfele, nem várná meg míg elmegyek (hangsúlyozom, mögöttem senki)


példa2:

T formájú kereszteződés, nekem macisajt, fordulnék jobbra, de a busz meg érkezik nekem jobbról, és úgy fordulna balra, hogy nem férünk el, csak ha hátratolatok.

És nem vár, hanem húzza rám fele a kormányt, ha nem tolatok simán nekem jön, nem egyszerűbb lenne megállni, és megvárni míg kifordulok? Mindenki gyorsabb lenne.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de ezek mindennaposak, bármelyik városba járok ugyanez a helyzet, nincsenek tekintettel másokra a buszsofőrök.



2014. nov. 30. 14:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Muszáj vagyok néha direkt rálépni a gázpedálra, és felgyorsítani 70-re is néha, hogy minél hamarabb elmenjek a buszvárók mellett, és akkor nincs ideje rám húzni a kormányt.


De persze ha dugó van, beengedem, ne marról van szó, csak akkor amikor tényleg látni, hogy egyedül én jövök, de azért kijön elém..ez akkora gyökérség. És nem is mehetsz bele, mert te húzod a rövidebbet a kisebb kocsival.--erre játszanak rá, rájöttem, hogy "lassíts te le, paraszt, nekem nagyobb kocsim van"

2014. nov. 30. 14:46
 2/12 szántóvető ***** válasza:
91%

én nem látok ebben semmi rosszat.előzékenységre számít mert nagy,hosszú,lomha járművet vezet amivel nehezebb manőverezni.sajnálom hogy parasztoknak tartod őket.(én sosem vezettem buszt,ilyen rokonom sincs.)

példa 3:

T kereszteződés és bár elsőbbségadásra kötelezett de kitolja a busz orrát eléd.ezt a szitut nem említetted pedig gyakori.

2014. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem mindet, csak aki ilyeneket csinál, ezért is írtam, hogy néhány.
2014. nov. 30. 14:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"példa2:

T formájú kereszteződés, nekem macisajt, fordulnék jobbra, de a busz meg érkezik nekem jobbról, és úgy fordulna balra, hogy nem férünk el, csak ha hátratolatok.

És nem vár, hanem húzza rám fele a kormányt, ha nem tolatok simán nekem jön"


Ez az a pont, ahonnan kétlem, hogy igazad lenne. A buszvezető mocskosul rosszul jár, ha kárt okoz más járműben saját hibából. Biztos hogy nem menne neked, inkább azt hiszem, te méred fel rosszul a busz méreteit, a kanyarodásának ívét. Kizárt, hogy ő beléd hajtson, vagy akár csak tolatásra, menekülésre kényszerítsen. Nem csak az állásába kerülne.

2014. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Példa 1:

Sajnos akad sok olyan buszvezető, aki azt hiszi, ha már kint van hátul a "segítsük a busz elindulását" matrica, akkor mehet ész nélkül. A BKVnál jól megfigyelhető, hogy van néhány sofőr aki a megállóban állva balra néz ( a belső tükörbe) de már a balra index megy és teszi ki az elejét, húgy hogy a jobb tükörbe bele sem nézett. :D

Van aki úgy indexel balra, hogy még az ajtó nyitva van... :D


Mint minden szakmában, itt is akad tapló, ez van.


Példa 2:

A te eseted az egyszerűbb, de mégsem az. Te belátod, hogy nem fértek el egymás mellett, ő is tudja. Vajon a mögötted jövők tudják vagy egyáltalán megfordul a fejükben? Gyakori, hogy kiengedik az autós, hogy be tudjanak fordulni, de ilyenkor elő szokott fordulni, hogy a sor élén álló autó kifordul, a mögötte jövő meg beáll a helyére. Jó, azt is kiengedik, de aztán jön a következő és a következő és csak az ötödiknek esik le, hogy nem kellene előremászni, hogy az a csóri be tudjon fordulni. Ez megy egy ideig, hónapokig, évekig aztán ezt is meg lehet unni és utána jön a " nekem van elsőbbségem oldjátok meg a többit" dolog.. Valahol érthető.


A személyautót vezetők sokszor nem látják át az adott közlekedési helyzetet ( ha nincs nagygépes tapasztalata, akkor nem is elvárható hogy átlássa) és előfordul ilyen, nem csak busszal. Ennél már csak az a cinkesebb, amikor két busz vagy két kamion találkozik egy ilyen szituban :D


Ahol ilyen esetek előfordulnak az egyértelműen arra utal, hogy az az útszakasz/kereszteződés nem alkalmas a kompromisszumok nélküli busz/teherautó forgalom lebonyolítására - elég sok ilyen van az országban.

2014. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2014. nov. 30. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Jajj kérdező, ne várd már el, hogy 40 ember csak arra várjon, hogy uraságod el méltóztasson kocsikázni a busz mellett. Azzal segíted a többséget, ha lelassítasz a megálló előtt és beengeded a buszt, nem azzal, ha rágyorsítasz és várakozásra kényszerítesz többtucat embert.
2014. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez a videó nekem nem mond semmit. Nem ismert a forgalmi helyzet, csak egy álló autót és egy haladó buszt látunk. Az autó azért áll, mert a paraszt bunkó buszsofőr ráhúzta a kormányt, vagy azért, mert udvariasan elengedte a buszt?


Ugye nem várod el, hogy egy ilyen helyzetben a csuklós busz vezetője tolasson hátra harminc métert, hogy elengedje az autót?

2014. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A második példádra: Simán befér, csak te nem tudod a busz méreteit, kanyarodását.

Először amikor buszt vezettem, nekem is furcsa volt a kanyarodás, túlaggódtam, pedig nem is nehéz, és csomó helyre be lehet állni/fordulni, ahova nem is képzelnéd. Jelezném nem vagyok buszsofőr, csak B kategóriás jogosítványom, csak munka alatt telephelyen mozogtam sokat busszal.

2014. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

# 5/9 Időpont tegnap 15:34


Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy azért indexel nyitott ajtókkal már balra, hogy előbb elkapjon egy - a kérdezőnél kevésbé bunkó - autóst, aki hajlandó kiengedni őt.


Kérdező:

Példa 1:

Így is aberáltan szoros a menetrendek többsége (tudom, leszarod "minek ment buszvezetőnek", "hagyja ott"), és akkor még ott van az a 90%nyi tahó is az utakon.

Mellesleg a buszvezető tudja nagyon jól mennyire gyorsul egy-egy jármű (szakmai ártalom), az esetek 99%-ban az "egyből indul elfele", azt jelenti, hogy te simán 50-nel elé érsz, de a - lehetséges - mögötted jövőt nem tartja fel annyira, mert mire eléérsz, már kilendült nyugalmi helyzetéből, könnyebb gyorsítani, kevesebb benya, stb.stb. Egyetlen buszsofőr sem fogja a buszt kockáztatni (kivéve a VT-Arrivás - ex VT-Transmann - akik közül néhányan krumpliszállító kamionosból gyorstalpalón D-re képzettek).


Példa 2:

Ha T formájú a kereszteződés, és neked macisajt, akkor mi a fszt keresel a kereszteződésben, ha jön jobbról a busz? Megállsz a seggeden a záróvonal előtt (NEM RAJTA! ELŐTTE!) amíg szépen elmegy a busz. Azért van ott, az esetek 99%-ában jól is van odafestve (messze a táblától), pont, hogy be tudjon fordulni a nagytestűvel.


Ha mégsem ez a helyzet, akkor hidd el, hogy elférne a busz a tragacsod mellett, mert az állásába kerül a karcolás is. Az más, hogy te "úgy látod", hogy nem fér el. Ő tudja nagyon jól hol fér el... (ismét kivételt képez a fenti cég néhány alkalmazottja).


Szóval inkább az autósok bő 90%-a nincs tekintettel a nagytestűekre (csak a kamiontól fosik, mert az tényleg bedarálja a francba ha hülye a másik), nem visszafelé...

2014. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!