Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetett a BKV 16. 000...

Megbüntetett a BKV 16. 000 ftra, mert az 5 napos vonaljegyem az adott napra nem volt érvényesítve, be X elve az adott, nap, mind be volt előtte ezt elfelejtettem, kérdés hogy utólag be X elem, mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
A kód alapján látja hogy 2 hete vettem, az X-et meg hogy bizonyítja be hogy nem volt ott? Megjátszható ez?Vagy így jártam és fizessek? rendszeresen veszek rendes havi bérletet el is van téve mind de most hó végén nem maradt rá pénz ezért vettem ezt de elfelejtem 1szer Xelmni és 16.000? Aki meg naponta bliccel elsétál az ellenőr mellett...Van esélyem megúszni?

2014. dec. 14. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hiába ikszeled be, tudják hogy megbüntettek...
2014. dec. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A jegyzőkönyvben benne van a bírságolás oka (valószínűleg, hogy nem volt érvényes jegyed). Ha ezt aláírtad akkor kvázi elismerted a tényállást.
2014. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Jellemző amúgy hogy azt kapják el aki egyszer elfelejt x elni vagy rohan és nem vesz jegyet 1x-2x. Kollégám is az 5 napos jegyet használja, kiradírozhatós tollal, kb hülyének nézett hogy én rendesen sima tollal x elem lehet neki van igaza...

2014. dec. 14. 12:56
 4/22 anonim ***** válasza:
Nyafoghatsz még egy fél órát, a lényegen nem változtat. Legközelebb jobban odafigyelsz.
2014. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen tanultam a leckéből, beszerzek 1 minőségi radírozható tollat.
2014. dec. 14. 13:03
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Ennyire gyökér nem lehetsz hogy azt tanultad hogy inkább hágjuk át a szabályokat mintsem szabályosan közlekedjünk... Már várom a napot amikor megint jössz hogy elkaptak :D
2014. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerezzél. Egyszer belefuttok egy alaposabb ellenőrbe (mint a kollégám) azóta járkál rendőrségre, és hamarosan a bíróságra is magánokirat-hamisítás és visszaélés miatt.


Jó játék (hülyegyerekeknek.)


(Kur.vára szeretem amikor oda-vissza vannak magukért a tolvaj bliccelők és baromira okosnak gondolják magukat, kb mint a papír alól puskázni próbáló diák, aki szintén bazi okosnak gondolja magát, kár hogy a tanárral évente 20-an ugyanazt a trükköt eljátsszák... :)) )

2014. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igazatok lenne, ha és ez nagy ha, a szolgáltatás minősége amit nyújt a bkv, elérné a béka seggét.

9500 egy szaros bérlet a 30 éves buszaikra amik éppen ha nem késnek akkor lerobbannak, a troli minden kanyarban lesiklik a vezetékről, a metró is 1 minősíthetetlen semmi, van hogy hétvégén 25-30 percet ácsorgok a megállóban mire a kiírt 4 troli közül 1 szíveskedik megjelenni. Azon is szemét, hideg, meg tetvek vannak a csöviktől.

A bkv az ágyipoloskák melegágya, többek között.

Ezért a "szolgáltatásért" örüljenek hogy a 4500 ftos 5 naposat megveszem, mert az is kb 10x annyi mint amit az ér amit az asztalra tesznek.

2014. dec. 14. 13:20
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Igazatok lenne, ha és ez nagy ha, a szolgáltatás minősége amit nyújt a bkv, elérné a béka seggét."


Melyik városról beszélsz, ember? Budapesten egy európai összehasonlításban sűrű hálózatot kapsz 525 négyzetkilométeren. Ezért havonta 9500 NEM sok pénz. Főleg, ha kiszámolod, ennyiből hány km-t autózhatnál. (Segítek: ha csak benzinpénzt számolsz, akkor is max. munkanaponta 15 km jön ki ebből, de akkor sem fizettél biztosítást vagy amortizációval sem számoltál.)


"9500 egy szaros bérlet a 30 éves buszaikra amik éppen ha nem késnek akkor lerobbannak,"


Melyik városról beszélsz? Az utóbbi 4 évben több száz, a korábbinál újabb busz érkezett és a rendelkezésre állás is óriásit javult. A késések is kisebbek lettek szerintem, de ha van is, rögtön meg tudod nézni a Futáron.


"a troli minden kanyarban lesiklik a vezetékről,"

Melyik troli? A 76-os biztosan nem, de a 72-esen sem gyakori az ilyen. De ha előfordul, akkor is egy perc az egész.


"a metró is 1 minősíthetetlen semmi, van hogy hétvégén 25-30 percet ácsorgok a megállóban mire a kiírt 4 troli közül 1 szíveskedik megjelenni."

Most mi van? Milyen metróra vársz a trolimegállóban? Vagy ez két külön mondat? Nézd meg akkor az M2 és M4 vonalakat. Szerintem tök korrekt szolgáltatást nyújtanak. Az M3 valóban necces, de ha te nem fizetsz, akkor mi alapján várod azt, hogy majd más kifizesse a felújítás költségeit? Na? A trolinál megintcsak kíváncsi lennék a vonalszámra. Ha 25-30 perc késés van, arról értesülsz úgyis a BKK Infón vagy helyben is akár. Én már nagyon-nagyon régen vártam ilyen sokat feleslegesen.



" Azon is szemét, hideg, meg tetvek vannak a csöviktől."

A szemetet nem az üzemeltető teszi oda, hanem az utasok. Hideg az előfordul, de az újabb járműveken nem jellemző. Tetves vagy poloskás soha nem lettem, pedig 28 éve törzsutas vagyok.


"Ezért a "szolgáltatásért" örüljenek hogy a 4500 ftos 5 naposat megveszem, mert az is kb 10x annyi mint amit az ér amit az asztalra tesznek."

Nem örülnek, nem örülünk. Az, hogy A-ból B-be elvigyék a seggedet, pénzbe kerül. És neked az a dolgod, hogy e költséget álld. Szerződéses kötelezettséged, ráadásul. Ha ezt nem tartod be, jön a bünti, ez ilyen. Tessék szépen gerincet növeszteni és fizetni.

2014. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Igazatok lenne, ha és ez nagy ha, a szolgáltatás minősége amit nyújt a bkv, elérné a béka seggét. "


Ez az utolsó pondrók dumája.

Ha nem tetszik a szolgáltatás ne vedd igénybe, ennyi. Én ha tudom, hogy a sarki pizzázóban aláköpnek a szaláminak, és penészes a sajt, nem megyek oda többet, hanem keresek más alternatívát. Nem pedig odamegyek, igénybe veszem a penészes pizza nyújtotta szolgáltatást, majd amikor a pincér hozza a számlát akkor pofán verem, és a negyedét fizetem ki, sűrűn megjegyezve, hogy ezért a szarért örüljön, hogy ennyit is fizetek.


És mielőtt rázendítesz a BKV-nak nincs alternatívája kántálásra, gondolkodj: gyalog, bicikli, saját autó, helikopter, autóstop, űrhajó akármi.

Aztán elgondolkodhatsz, amikor autóval 2x annyi idő alatt 2x annyiért érsz oda akkor melyik is a drágább, kényelmesebb stb.

Már ha tudsz gondolkodni, de kétlem.

2014. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!