Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem tudom felmutatni a...

Ha nem tudom felmutatni a diákigazolványomat a kalauznak, mire számithatok?

Figyelt kérdés
Természetesen diák jegyet vettem, de a diákomat még nyáron elveszítettem(azóta se érkezett meg) és ideiglenes diákigazolványt használok, ami viszont lejárt, de csak ma tűnt fel, az iskolába pedig nem tudok bemenni újert, mert holnap utaznék.

2014. dec. 19. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a lejárt ideiglenest mutatod fel akkor az visszaélés, komolyabb kategória, rendőrt is hívhat miatta.

Egyszerűen ha kéri mondd meg hogy jajj otthon hagytad, akkor "csak" 2700 ft+ a teljesárúra kiegészítés ára (mégegy 50%-os jegy gyakorlatilag.)


Ha rendőrt hív akkor rögtön 8000 a rendőri intézkedés plusz további 8000 a menetjegy nélküli utas+a teljesárú menetjegy ára.

2014. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De sajnos nekem arra nincs pénzem:( helyben kéne kifizetnem, vagy van lehetőség későbbi fizetésre?
2014. dec. 19. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Első rosszul írja. Ha 50%-os mj.-et vettél és nem tudod hozzá felmutatni a kedvezményre jogosító igazolványt, akkor az 8000 Ft pótdíj+kiegészítés teljes árú jegyre.

2600-as pótdíj akkor van, ha menetjegy nélküli utas vagy, vagyis nincs semmilyen jegyed és azt a vonaton váltod meg (kivéve, ha pl. táblás megállóhelyen szálltál fel).

Amúgy meg diák hiánya miatt nem fognak rád rendőrt hívni, ha együttműködsz.

Ha nincs diákd, vegyél holnap 33%-os 26 éven alulit, ha még nem vagy 26. Ha igen, akkor teljes árú jegyet.

2014. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mantis religiosa ***** válasza:
Ha indulás előtt odamégy a jegyvizsgálóhoz, megbeszélheted vele a dolgot, hogy írjon utasleadási lapot, ha van érvényes személyid, és akkor utólagosan fizetheted be a jegyárát.
2014. dec. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. dec. 19. 23:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Olcsóbb - és nyugisabb is - megvenni a 33%-os jegyet, mint kifizetni a pótdíjat!
2014. dec. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!