Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Zónázó vonaton lehet utazni...

Zónázó vonaton lehet utazni egy bérlettel, és egy jeggyel onnantól, ahonnan már nem érvényes a bérlet?

Figyelt kérdés
Szóval A és C pont között közlekedik a vonat, nekem A és B pont között bérletem van, elég a B és C közötti útra szóló jegyet megvennem?

2014. dec. 20. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem Budapest bérletem van, így kiegészítő jegyet szoktam venni. Ebből kiindulva, szerintem simán megcsinálhatod ezt: ha a bérleted egy darabig jó a vonaton, akkor csak jegyet kell venned, hogy továbbutazz.
2014. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, így lehet utazni. Van néhány vonat, amelyikre a főváros területén nem érvényes a bérlet, de a zónázók nem ilyenek.
2014. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Z-vel jelzett viszonylatokon (zónázók) mindig érvényes a Budapest-bérlet. A zónahatár is minden vonattípusra (S, Z, G) azonos. Így pl. ha a Z vonat áthalad a zónahatáron, de nem áll ott meg, a Budapest-bérletedhez akkor is elég a zónahatártól kifelé eső szakaszra megvenni a jegyet.
2014. dec. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom, én írtam a Budapest bérletet, de gondolom, a kérdezőnek csak két állomás közötti vonatbérlete van (A és B pont között). Most oda akar utazni, ahova már nem érvényes a bérlete (B és C pont között).

Én azt tanácsolom, hogy kiegészítőjegyként kérje a vonatjegyét - gondolom így ez megoldható.

2014. dec. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. dec. 22. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!