Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha október 31-én jár le a...

Ha október 31-én jár le a diákigazolványom, akkor ha aznap veszek diákbérletet BKV-ra, az érvényes marad november 30-ig? Ha éves bérlet veszek október 31-én, az számít, hogy a vásárláskor érvényes volt a diák, vagy végig érvényesnek kell lennie?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"A diákigazolvány érvényességi ideje alatt – azaz október 31. előtt – vásárolt tanulóbérlettel, melynek érvényessége még október 31. előtt kezdődött, legkésőbb az adott diákigazolvány érvényességi idejének utolsó napjától számított egy hónapig lehet utazni. Például ha 2014. október 31-én vásárolt valaki egy negyedéves tanulóbérletet, akkor az is csak a havi bérlet érvényességi idejéig, azaz legkésőbb 2014. december 1-jén 02:00 óráig használható utazásra a hozzá tartozó diákigazolvánnyal együtt. Mindez vonatkozik tehát a havi, a negyedéves, a szemeszterre szóló és az éves bérletekre is, amelyek az érvényesség megfelelő meghosszabbításával tovább használhatók."

[link]


Tehát mindegy, milyen bérletet veszel, max. +1 hónapig lehet használni a hosszabb érvénytartamúakat is. Vagyis hosszabb érvénytartamút csak akkor érdemes venni, ha december 1-ig mégis lesz matricát, különben szívás, mert a nyakadon marad egy érvénytelen bérlet. (Már az sem egy bevett szokás, hogy ezt a +1 hónapot megadják, általában az érvényesség végéig vehető igénybe a kedvezmény, és kész.)

2014. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!