Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatjeggyel kapcsolatos...

Vonatjeggyel kapcsolatos kérdésemre tudnál válaszolni?

Figyelt kérdés

Hogy lehet az, hogy:

/csakis 50% START Klub kártyával figyeltem meg/


Budapest Keleti - Gödöllő (36km): 185 Ft (!!!)

(Menetszámítás alapja: 2. osztály: 17km

2. osztály: 19km)



Vámosgyörk - Aszód (36km): 375 Ft (!!!)

(Menetszámítás alapja: 2. osztály: 36km)


Lehet vajon több jeggyel utazni és így spórolni egy olyan viszonylaton, ahol egy jeggyel is utazhatnék?



2014. dec. 26. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2014. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért olcsóbb ugyanaz a távolság?

Ha én Füzesabonyig utazok, akkor megéri, hogy kérek egy jegyet Gödöllőig, és Gödöllőtől Füzesabonyig.

Így 1260 Ft helyett 1025 Ft-ba kerül.

Szabályos ez?

2014. dec. 26. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy vonaton hivatalosan csak egy jeggyel lehet utazni (vagy bérlet mellé még egy jeggyel), szóval sajnos nem szabályos. Ha van Gödöllőn személyzetváltás, akkor a francnak nem fog föltűnni, de nem tudom, van-e ott (bár kétlem).
2014. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"A kártyatulajdonosok Budapest közigazgatási határán belül menetjegy megváltása nélkül, ingyen utazhatnak a menetrendben rombusszal () jelölt személy- és gyorsvonatokon. Az egykori BKSZ-határon belül, az elővárosi régióban utazva pedig csak a fennmaradó távolságra kell megváltani a menetjegyet, így csökken a km-távolság, ami a menetjegy árát meghatározza."

2014. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Így már értem.

Bár, ha nem lehet több jegyet egy vonaton érvényesíttetni, akkor hiába.

2014. dec. 26. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia! A többiek kissé zavarosan írták le szerintem, ezért összefoglalom.


A START Klub kártya a vonatokon úgy használható, mint a bksz-bérlet. Csatlakozó menetjegy is váltható a bérletet kiegészítendő. Így aztán, ha a Keletiből Gödöllőre kívánsz utazni ilyen kártyával, akkor 17 km-t ingyen utazol, és csak a maradék 19 km-re kell jegyet váltanod. Ez 20 km-es jegy lesz, ami 185 Ft. Van még korlátozás is, ha messzebbre mégy, pl. Szegedre, Miskolcra, oda már nem vehetsz BKSZ-kiegészítő jegyet, csak a közeli, főleg agglomerációs településekre.


Általában két rövidebb jegy összesen többe kerül, mint egy hosszabb, így a legtöbb esetben nem érné meg a két jegyes trükközés (ha mindkettőt ki kell fizetni). Különleges esetek persze vannak. Régen például a Budapest-Eger viszonylatra olcsóbb jegyeket adtak, de ha már pl. Szilvásváradra ment az ember, akkor az Egerig tartó szakaszt is normál áron számolták. Így kicsivel olcsóbb volt két részletben megvenni, habár szabálytalan. (Bár itt az egri átszállás miatt nem egyértelmű teljesen a szabály.)

2014. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Átszállásnál miért lenne szabálytalan, ha az ember új jegyet vesz? Ha nem pecsételős kedvezményes jegyről van szó, a jegyvizsgáló nem is jön rá, de tapasztalatom szerint pecsételős kedvezménynél sem kötnek bele, amikor az ember így kér jegyet, csak be kell mutatni az előző jegyet is. Amikor rákérdeztek, hogy miért nem vettem meg egyben, mondtam, hogy a virtuális km-kedvezmény miatt így olcsóbb, simán elfogadták indoknak. Amúgy szerintem nem átszállásos utazásnál sem szabálytalan, pl. útközben is adódhat úgy, hogy az embernek tovább kell utaznia. Velem megtörtént, hogy késett a vonat, emiatt az eredeti célállomásomnál már nem értem volna el a buszcsatlakozást, tovább kellett utaznom. Ezt közöltem is a jegyvizsgálóval, aki azt mondta, hogy nyugodtan továbbutazhatok, döntsem el, hogy jobb nekem, és még olyan jó fej is volt, hogy az adott szakaszon nem jött oda megvetetni a továbbutazásra szóló jegyet (2 megállóról volt szó).
2014. dec. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már több éve eltörölték azt a szabályt, hogy egy voatot csak egy jeggyel lehet igénybe venni. Most már annyi jegyet mutatsz fel amennyit akarsz, csak le legyen fedve a teljes út.
2014. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Már több éve eltörölték azt a szabályt, hogy egy voatot csak egy jeggyel lehet igénybe venni. Most már annyi jegyet mutatsz fel amennyit akarsz, csak le legyen fedve a teljes út."


Szabad erről egy szabályt kérni? Egy utasítás idézetét?


Csak mert ez amit leírtál természetesen nem igaz...

2014. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az elővárosi kedvezmény érthető, ez tényleg le van írva.

Próbáltam keresni az utazási feltételekben olyan részt, hogy több jeggyel lehetséges-e az utazás, de egyelőre nem találtam.


Mivel sokat utazom, ez a pár százforint is számítana. Azt viszont nem tenném meg, hogy leszállok Gödöllőn és várok még egy vonatot. (akkor egészen biztosan szabályos, de annyit nem ér)

2014. dec. 30. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!