Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg van egy olyan törvény,...

Vivcsi16 kérdése:

Tényleg van egy olyan törvény, hogy tanulókocsiban nem ülhet a tanulón és az oktatón kívül senki, pl. családtag?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Mit keresne a családtag a kocsiban?
2015. jan. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
nincs, Az autósiskola vezetőjének engedélyével beülhet vizsgára is
2015. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van róla törvény, hogy ki ülhet a kocsiban, asszem pont ez az:

[link]

2015. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e valamilyen korlátozás, ami biztos: az oktató a felelős vezető, nem a tanuló.

Az oktató megengedheti, hogy más is üljön a tanulóautóban a tanulón kívül, de meg is tagadhatja (pl. ha a tanuló családtagja szeretne ott lenni az oktatáson, az oktatótól függ)

Gyakorlati oktatáson volt rá többször is példa, hogy taxiztunk, hozzá teszem, ez az oktatást nem zavarta, sőt olyan szempontból még talán hasznos is volt, hogy nem a vizsgabiztos ült be először mögém.

Ez persze nem azt jelenti, hogy állandóan utast szállítottunk, de többször megtörtént, még úgy is, hogy nem volt tervezve.

Vannak oktatók, akik több tanulóval mennek, a tanuló is utas, ha nem a kormánynál ül - de mivel az oktató a felelős vezető, az ő beleegyezése nélkül nem ülhet be senki a tanulókocsiba.

2015. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is rengeteget taxiztam anno, de én nagyon birtam a dolgot, bejártam az egész várost, mert az oktatómnak aki amúgy nagyon jó volt, rengeteg ismerőse volt, akik kihasználták, hogy az autó igy is, úgyis megy :D
2015. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!