Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikortól kell matrica diákig-ra?

Mikortól kell matrica diákig-ra?

Figyelt kérdés
január 1.én töltöttem a 16ot és az érdekelne, hogy kell-e a diákomra matrica? Vagy 2015 október 31ig így is jó? Ma kérdeztem meg haverom, ő meg annyit mondott, hogy te b@rom még év elején bejött valami tanár x órára és rá tette mindenkinek a matricát. Na oké, nem voltam ott, de még ofő se szólt, tehát szerintem nem. akkor? középiskolába járok, és tudom, hogy egyszerűbb osztályfőnököm megkérdezni, de egész héten nincs, így szerintem itt gyorsabb.

2015. jan. 5. 19:02
 1/5 anonim válasza:
36%
Amint betoltod a 16-or azonnal kell.
2015. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most írt egy ember üzenetet, miszerint ez év október 31ig jó így. Akkor most wtf? egyik ember ezt másik azt mondja. :(
2015. jan. 5. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja 2015 január 1-én töltötted be akkor 2015 okt 31-ig jó.


Ugyanis azt a tanévet követő október 31-ig jó amelyik tanévBEN betöltöd a tanköteles kort.

2015. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy nem a haverokat kell kérdeni hanem elolvasni a törvényt:


[link]


"37. § (1) A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti."

2015. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. jan. 5. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!