Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tessék mondani, hogy is van...

Tessék mondani, hogy is van ez az 50%-os diákkedvezmény a tömegközlekedésben?

Figyelt kérdés

A Volános és MÁVos tarifarendszerben nagyjából megfelelőek az összegek (azaz valóban 50% kedvezményt takarnak), az adott kmhez tartozó díj felét kerekítik a matematika szabályai szerint (azaz 5 tizedet felfelé) eztán alkalmazzák a kp. miatti 5 Ft-os kerekítést. Más kérdés, hogy ezt a bankkártyáknál is alkalmazzák.

De nézzük pár érdekességet más városok mennyi kedvezményt adnak a havi bérletre 50% címszóval: (teljes ár - 50%-os ár, kedvezmény mértéke)

Budapest 9500 - 3450 - 63.68%

Debrecen 6500 - 3600 - 44.61%

Miskolc 7000 - 3900 - 44.28%

Szeged 6830 - 3585 - 47.51%


Szóval miért is vannak ekkora eltérések?



2015. jan. 8. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert az 50% csak jegyre érvényes.
2015. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt bérleteke az áll, hogy diákkal 50%?

Hol van az, hogy 50% ?

2015. jan. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Helyi tömegközlekedésről van szó. Ott pedig csak bérletre tudsz diákkedvezményt igénybe venni, jegyre nyilván nem! Arra pedig 50% járna.

Helyközi avagy távolsági közlekedésben van az, hogy jegyre 50%, bérletre a suli és lakhely közt 90%.

2015. jan. 8. 01:46
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja hogy azóta már csűrtek-csavartak rajta párat. Értem.


Itt a lényeg:


"Az 1–9. §-ban meghatározott jogosultak a helyi közlekedésben az 1. mellékletben foglaltak szerint jogosultak a települési önkormányzat árrendeletében rendszeresített kedvezményes bérlet igénybevételére."


"a helyi személyszállítási közszolgáltatási tevékenység esetében a Központi Statisztikai Hivatal által az adott település az igénylés időpontjában közzétett lakosságszámának és az 1. mellékletben meghatározott fajlagos támogatási összeg szorzata alapján kell meghatározni."


Hú wazzeg! :D


Na jó.. Akit esetleg érdekel:


[link]

2015. jan. 8. 02:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Soha nem volt 50%-os bérlet, hanem mindig tanuló/diák/nyugdíjas...stb megnevezésekkel voltak, egyedi díjszabással.
2015. jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bezony kérdező, soha nem olvashattál olyat helyi tömegközlekedésben, hogy 50%-os bérlet. Mindig tanuló, nyugdíjas, kisgyerekes, akármilyen bérletnek hívták.


Mint ahogy helyközi és távolsági tömegközlekedésben sincsen diákjegy, hanem 50%-os kedvezmény, amit különböző jogcímeken vehetsz igénybe. Mellesleg 50%-os bérlet soha nem volt távolsági közlekedésben. Vagy 90%-os, vagy teljes árú bérletet lehet venni.


A diákbérlet árát az üzemeltető (helyi önkormányzat) határozza meg aszerint, hogy mennyi támogatást tud nyújtani erre.

2015. jan. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Vagyis aszerint határozza meg, ami abban a rendeletben van.
2015. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Mellesleg 50%-os bérlet soha nem volt távolsági közlekedésben."


Hol írtam én ilyet?

2015. jan. 8. 14:58
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mellesleg 50%-os bérlet soha nem volt távolsági közlekedésben. "


Hogy egy icipicit felkavarjam a kedélyeket:

Nagyjából 2 hónapig létezett 50%-os távolsági bérlet, "Hallgatói bérlet" néven, azt hiszem a 2. MSZP kormány vezette be, és a felsoktatásban tanulóknak csökkentette volna 90-ről 50%-ra az iskola-lakhely közötti kedvezményét.

Aztán a lázadások miatt visszavonulót fújtak. Valamelyik dobozom mélyén van egy 000000 sorszámos minta bérletem a MÁV-tól ebből a bérlettípusból, egyszer sokat fog érni, mert kiadni nem igazán adták, mert mire elkészültek vele a nyomdai verzióval addigra visszavonták.

2015. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De szerintem volt fix százalék kedvezményes helyi bérlet kb. 20-25 éve, amikor még bőven 67.5% volt a diákkedvezmény. Ha jól emlékszem még a bérletszelvényre is ráírták. A füzetke diákigazolvány még rémlik. :D

"90-ről 50%-ra az iskola-lakhely közötti kedvezményét."

Ja, szerintem akkor volt az is, amikor kitalálták (tán Hiller volt az oktatási miniszter), hogy áá nem kell a levelezősök 50%-os kedvezménye.

2015. jan. 9. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!