Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik az intercitys...

Hogy működik az intercitys rendszer?

Figyelt kérdés
A napokban fogok felutazni Győrbe Pécsről. Úgy tudom, hogy az intercity jegy elővételben olcsóbb. Na az elvira.hu-n van egy ár (pécs-kelenföld, kelenföld-győr)X ezer forint. Ez az X ezer forint ez úgy annyi hogy helyben veszem meg a jegyet a pénztárnál vagy ha elővételben? Egyáltalán hogy működik az elővételes jegyvásárlás? Köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 11. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor annyi, ha elővételben megveszed akár neten, akár pénztárban. Aznap drágább lesz, illetve ha magadnak nyomtatod az elővételest, akkor meg olcsóbb kicsivel.
2015. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez a nyomtatás hogy működik? Utalnom kell, és utána nyomtathatom a jegyet? Hozzáfűzném, hogy soha nem utaztam még intercityvel és ekkora távot se tettem még meg. :D Köszönöm
2015. jan. 11. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Elővételben megveheted a menetjegyet bármelyik vasútállomáson, vagy az interneten.

Én az első verziót részesítem előnyben, igaz ehhez az utazás előtti napokban ki kell mennem az állomásra.

Nem hiszem, hogy így olcsóbb a jegy, de az utazáskor már nem kell jegyváltással vesződni, illetve az I.C. esetében azon idegeskedni, hogy biztos lesz-e helyjegy (szokott lenni, de az ördög nem alszik)

Internetes elővétel lehet olcsóbb, azt még nem próbáltam: bankkártyás fizetéssel működik, küldenek egy kódot, s a nagyobb állomásokon van jegykiadó automata, a küldött kódot beütve kiadja a menetjegyet...

Nekem szimpatikusabb az, ha az állomáson, jegyvásárlás közben a jegykiadóval szót is lehet váltani, hogy valóban jól van-e így, mire számíthatok az utazáskor (esetleg menetrend változás, stb)

2015. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 11. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az otthon nyomtatós verziót választod, akkor kifizeted bankkártyával, utána a jegyet letöltheted pdf-ben, azt kell kinyomtatni, de intercityn be lehet telefonon/tableten/laptopon is mutatni, nem muszáj kinyomtatni. Az így vásárolt jegy 3%-kal olcsóbb, az intercity pótjegy pedig olcsóbb elővételben, mintha az utazás napján veszed meg, kivéve ha kiemelt időszakban utazol(péntek vagy vasárnap délután).
2015. jan. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!