Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire biztonságos a MÁV...

Mennyire biztonságos a MÁV e-ticket rendszer használata (banki átutalás)? Ha otthon nyomtatom a jegyet, akkor csak azon a vonaton használhatom fel, amelyikre vettem?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Biztonságos.

Természetesen csak azon a vonaton használhatod, amelyikre vetted, mint bármelyik másik MÁV-jegyet. Csak épp itt nem kell bemenni az állomásra jegyet venni.

2013. nov. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :) de ha kioszkon veszem át a menetjegyet akkor pl. aznap utazhatok vele bármelyik (személy)vonaton, ha jól tudom

tehát csak az otthon nyomtatott jegynél van ez a korlátozás

2013. nov. 20. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:

A banki átutaláshoz az OTP rendszerét használja a Stop online jegyértékesítő rendszere, nyilván biztonságos.


A vonathoz kötöttség már nem él: a menetjegyet az adott napon bàrmely vonaton fel lehet használni. A pótjegy, a helyjegy, továbbá a pót- és helyjegy azonban csak a rajta feltüntetett vonaton érvényes!

2013. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Eddig még nem fizettem online, így egy kicsit új és szokatlan mekem. Bíztam benne, hogy néhányan megosztjátok a tapasztalatotokat.
2013. nov. 20. 22:40
 5/5 10 deka farhát ***** válasza:
Teljesen biztonságos, én rengeteg online tranzakciót abszolváltam már, külföldre is. De ha mégis kétségeid volnának, létezik a bankoknál egy ún. elektronikus kártya, ami lényegében azt jelenti, hogy az adott tranzakcióhoz generál egy véletlenszerű kártyaszámot (virtuális kártya), amire a saját folyószámládról ráhelyezi azt az összeget, amit utalni szeretnél. A tranzakciót követően azt a számot le is tiltja, többször nem használható fel. Újabb tranzakciónál új kártyaszámot kapsz.
2013. nov. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!