Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szokott egyaltalan az kulvaros...

Szokott egyaltalan az kulvarosi elsoajtos buszokon ellenor lenni? En meg egyszer sem talalkoztam ott veluk. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 01:33
 1/9 anonim válasza:

En fel ev alatt csak egyszer.

Meglepoen kedves volt az ellenor. :)

2015. jan. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért elsőajtós, hogy ne kelljen ellenőr...
2015. jan. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kettes, ez nem igaz. Azèrt elsőajtós, hogy nagyobb arányban fizessenek az utazásért az utasok. A buszvezetőknek nincs kapacitàsa pl. a kedvezményre jogosító igazolvànyok ellenőrzésére. De sokan használják a vonaljegyet is havibérletként...


Az elsőajtós járatokon ugyanolyan gyakran találkozok ellenőrökkel, mint az összajtós járatokon: belvárosban gyakran, külvárosokban túl ritkán. Àm olyankor mindig van fogás.

2015. jan. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Elso vagyok.

Elso ajtossal jarok, es igenis szokott lenni ellenor, ismetlen en egyszer mar talalkoztam veluk.

Valoszinuleg azert nem jarnak olyan surunk mint egy helyi jaraton, hisz elsoajtoson ahogy irtad a sofor is tudja nezni.. DE! Elhiheted nekem hogy reggel a tomegbe nem tudja ugy megnezni, es annal az egy alkalomnal is lekellett egy embert szallitani mert mar nem volt jo a berlete, es ugy utazott.

2015. jan. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Lehet, hogy rövid és tömör volt a válasz. De az első ajtós felszállás azért van, hogy a buszvezető ellenőrizze a jogosultságot az utazásra. Ez valóban nem 100%os, mert nem kéri el a kedvezményre jogosító igazolványokat pl. De mégis célravezetőbb, mint az esetleg kis forgalmú járatokra ellenőrt állítani. Nyilván szúrópróbaszerűen megtörténik (ami kell is), de nem ez a jellemző
2015. jan. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A metroknal mik a tapasztalatok?Engem pl.a 4-esnel kifele a budos eletben nem ellenoriztek(napi szinten hasznalom),a kettesnel meg tok gyakori,hogy a Delinel ott allnak a kijaratnal vagy akar a lenti reszen is.
2015. jan. 13. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Én külvárosi elsőajtós busszal járok, azon kívül hármas és egyes metróval.

Tapasztalatom a következő:

- a buszon a buszsofőr kapacitásához mérten figyeli a jegyeket, bérleteket, ha valaki anélkül száll fel, letessékeli, addig nem indítja el a buszt, amíg le nem száll. Elég hatékony szerintem, sokkal kevesebben utaznak így a buszokon, mint az első ajtózás bevezetése előtt.

- a hármas metrónál napi szinten, az egyesnél havi szinten találkozom ellenőrökkel. Én hallgató vagyok, az esetek 50%-ában nézegetik a matricát, megállítanak stb. Szóval szerintem eléggé odafigyelnek. Persze van sok olyan eset, amikor akár egy banánt is felmutathatnék bérlet helyett, mert rám se néznek. :D

2015. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ismet 1-es valaszolo vagyok.

3Mas metroval jarok napi szinten,befele mindig van ellenor, leszallas utan ha megyek kifele kb havi1x ellenoriznek. Azert elegge oda figyelnek, a berletet megnezik ott is.

2015. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Na ismet egyes. :D

Most reggel pont belecsoppentem egy ellenorzesbe:Dd mindenki rendben volt!:D

2015. jan. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!