Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan érthetném, tanulhatnám...

Hogyan érthetném, tanulhatnám meg BP tömegközlekedését a legegyszerűbben, internetről?

Figyelt kérdés
Jövőre Budapestre fogok költözni, munkahely miatt. Még nem tudom pontosan hova, csak annyi biztos, h a pesti oldalra. Már most szeretnék eligazodni a BKV tömegközlekedésében. Vannak olyan honlapok, amik segíthetnek a járatok megértésében? Mivel érdemes közlekedni, pl. a metró gyors és a három vonala elég jól elvisz mindenhova, de ott utazva nem látok semmit Pestből. :) Melyikkel jönnék ki olcsóbban, mennyibe kerülne havonta a tömegközlekedés erre-arra a típusra, stb. Szóval tudom, h valójában akkor fogom ezt kitapasztani, ha már élesben utazgatok, de mindenképpen szeretnék egy kis tudásra szert tenni és rendet tenni a fejembe, h könnyebb legyen. Köszönöm!
2010. febr. 6. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, ha egy tök idegen helyre kell eljutnom, hogy elsősorban az ismert mertó és villamosvonalakat használom (leggyakrabban ezekről már kevesek kell utaznom a célig), onnan pedig a megfelelő buszt, trolit stb google map-ről nézem le.


Szerintem erre előzetesen készülni fölösleges, majd felköltözés előtt írd össze a megfelelő útvonalakat, amikre szükséged lesz. (pályaudvar-lakás, lakás-munkahely, lakás-bevásárlóközpont) Én csak pár hónapja élek itt, hamar bele lehet tanulni, a főbb csomópontokat kell ismerni, és akkor nincs esély az eltévedésre.

2010. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
tapasztalat a legolcsóbb, 1 hónap után tökéletesen fogsz közlekedni. lényeg: ha közlekedsz, úgy épitsd fel az útvonalad, hogy eljutsz a metróhoz, avagy főbb villamosjárathoz ( 1, 3-62, 4-6, 47-49, stb) és azzal mész, de ha még tovább kell akkor arról szállsz át valami buszra ami elmegy oda. a metró és a villamos mindig gyorsabb, kivéve a 3-62 nagy lajos úti szakaszát napközben. csúcsban jó.
2010. febr. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 19. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!